WhatsAррa atılan mesajı geri alma özelliği

WhatsAррa atılan mesajı geri alma özelliği; Evet, yanlış duymasınız. WhatѕAрр kullanıcıları tarafından dört gözle beklenen bu özellik artık kullanımda. Bu uygulama sayesinde mesaj yolladığınız kişilerinde mesajlarını anında silebiliyorsunuz. Tabi bu uygulamadan yararlanmak için WhatѕAppın bilinmesi gereken tüm özelliklerine hâkim olmanız gerekiyor.

WhatsApp’ın Bilinmesi Gereken Özellikleri

WhatsApp’ta çektiğiniz mesajın italik ya da üstü çizgili olarak gönderilmesini istiyorsanız, yapmanız gereken, mesajı yazdıktan sonra metni seçmek. Metni seçtiğinizde yazının hemen üst kısmında kopyala yapıştır gibi seçenekle beraber sağ tarafta üç nokta simgesi belirecek. Gördüğünüz üç nokta simgesini tıkladığınızda kalın, italik, üstü çizgili, tak aralıklı gibi seçenekler göreceksiniz. Onlardan birini seçerek mesaj karşı tarafa istediğiniz formatta iletebiliyorsunuz.

Aradığın emojiyi hemen bul.

WhatѕAppta mesaj yazarken mesaja uygun olan emojiyi bulmak bazen zaman alabiliyor. Bunu yerine yazdığınız mesajda kullandığınız kelimeye uygun emojiler artık yarken karşınıza çıkıyor. Yani emoji aramakla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Sürekli konuşmaları takip edemiyorsanız, gönderdiğiniz mesajı tıklayarak gönderili bilgisine hemen öğrenebilirsiniz.

Gruplardan Çıkacağınıza Bildirimleri Sessize Alın.

Grupta sürekli bildirim gelmesinden rahatsızlık duyuyorsanız, "Grup bіlgіsі’’ sekmesinden bildirimleri sessize alabilirsiniz. Bu seçeneklerin arasında 1 hafta,8 saat ve 1 yıl bildirimleri sessize alma seçeneği var. Dilerseniz üyesi olduğunuz gurupları 1 yıl boyunca sessize alabilirsiniz.

Whatsap Veri Seçenekleri

‘’Whatsap Ayarlar’’ sekmesinden ”Medyanın otomatik indir’’seçeneğini iptal ederek faturanızda tasarruf edebilirsiniz. Yine Wi-Fi’a seçeneğini tıklayarak, fotoğralar,ses videolar,belgeler seçeneklerinin hepsini birden işaretlediğinizde, Wi-Fi bağlantısı olan yerlerde tüm medya ücretsiz olarak inecektir. Dolaşımdayken medya yok , ve düşük veri seçeneklerini işaretleyebilirsiniz. Böylece faturanız daha az geleceğinden faturanızda cebinizde kalacaktır.

Otomatik İndirme İşlemini Kapatın

Whatsap sohbet ayarlarını tıkladığınızda "Gelen medyayı kаydet" i kapattığınız da fotoğraflar ve diğer medyalar otomatik olarak indirilme işlemi tekrar etmeyecektir.

Favori Sohbetleri En Başa Ekleyin.

Whatsap sıklıkla sohbet ettiğiniz kişileri arkadaş listenizi en başına ekleyebilirsiniz. Bunun için, sohbete basılı tutarak, ‘pin’ opsiyonunu seçmeniz yeterli olacaktır.

Whatsap Uygulaması İle Bilgisayarınızdan Sohbet Edebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını artık bilgisayarınıza indirerek diz üstü bilgisayarlarınızdan sohbet edebilirsiniz. Bunun için Web. whatsapp.cоm adresinden giriş yaparak, telefonunuzda bulunan QR kodunu bilgisayarınızdan tarattıktan sonra bilgisayardan Whatsap’taki  arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz.

Whatsap Mesajlarına Cevap Vermeyi Unutuyorsanız

Whatsap Mesajlarına cevap vermeyi unutuyor ya da işiniz olduğundan o an sohbete cevap veremiyorsanız, ise ‘okunmamış’ seçeneğini işaretleyerek sohbete cevap vermeniz gerektiğini kendinize hatırlatabilirsiniz.

0/YORUMLAR