TikTok Keşfet Engeli Nedir? Nasıl Anlaşılır Ve Kaldırılır?

TikTok ülkemizde en çok kullanılan video paylaşım uygulamalarından biridir. TikTok kullanıcıları telefonlarına TikTok uygulamasını indirerek ve kendileri için bir sayfa oluşturarak yani kayıt olarak TikTok a giriş yaparlar.

Daha sonrasında ise farklı videolar çekerek bu videoları paylaşırlar. Bu videolar kişilerin kendi videoları olabildiği gibi müzik videoları, hayvan videoları, çocuk videoları gibi dikkat çekici herhangi türden videolar olabilirler.

Bu uygulama içerisinde çekilen videoları farklı müzikler ve efektler ekleyerek videoları daha çekici hale getirebilirler. Bu şekilde daha çok kişinin dikkatini çekebilirler ve daha fazla izlenebilirler. Ayrıca dahası fazla da izlenerek takip edilebilirler.

Kişiler ne kadar tanınırsa ve ne kadar çok beğeni alırsa bu o kadar çok fenomen olunacağı ve paralar kazanacağı anlamına gelir. TikTok fenomenlerinin kazandığı paralara bakılınca hiç de azımsanmayacak miktardadırlar.

Takipçi sayısı arttıkça kazanılan para miktarı da artar. Fakat bazı durumlarda tiktok'ta keşfete düşme engeli olabilir. Bu yazımızda hangi durumlarda keşfet engeli olabilir, keşfet engele düşülebilir? Keşfet engeline düştüğünüzü nasıl anlarsınız ve keşfet engeli nasıl kaldırılır? Bu yazımız da bu sorulara cevap vereceğiz.

TikTok Keşfet Engeli Nedir?

TikTok uygulamasının belli bir algoritması vardır. Bu algoritma kişilerin paylaştığı videoların keşfete düşüp düşmeme durumuna karar verir. Algoritmaya ters gelen durumlarda kişi TikTok keşfet engeli yer ve tiktok’a girmesi engellenmiş olur.

TikTok keşfete düşmemek sizi daha az kişinin izlemesi ve popülaritenin düşmesi anlamına gelecektir. Yasadışı herhangi bir paylaşım, cinsel içerikli paylaşımlar ve kullanıcıları olumsuz etkileme ihtimali olan paylaşımlar TikTok tarafından engellenir. Yani, bu algoritmanın asıl amacı her yaş grubunun izleyebileceği videoların paylaşılmasıdır.

TikTok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Eğer TikTok keşfet engeline takıldıysanız ve bu engeli kaldırmak istiyorsanız her gün düzenli olarak video paylaşmaya dikkat etmeniz gerekir. Bu videoların kurallara uygun o olan videolar olmalıdır. Ürettiğiniz içerikler yeni ve dikkat çekici olmalıdır.

Ayrıca videoların kalitesi de içerik kadar önemlidir. Videolarınızın beğenilmesi ve bol yorum alması da bu engelin kalkmasını sağlayacaktır.

0/YORUMLAR