Tik Tok Fenomeni Nasıl Olunur?

Günümüzün en çok kullanılan ve en büyük sosyal medya platformu haline gelen tik tok son zamanlarda çok fazla rağbet görmektedir. Rağbet görmesinin sebebi fenomenlerin para kazanarak eğlenmesi diyebilir miyiz?

Tik tok çok geniş bir platformdur. Nasıl kullanılacağını bilmeden kullanmaya kalkarsanız içinde kaybolma oranınız çok fazladır. Kendinizi farkın vararak kullanmak gerekmektedir yoksa fenomen olmak değil kimsenin dikkatini çekemeyiz.

Tik Tok ‘Ta Nasıl Çok İzlenirim?

Gençlerin en çok kullandığı sosyal medya aracı olan tik tok da izlenim sağlanmak için güncelliği takip etmek gerekmektedir. Tik tok uygulamasında haftalık videolar yayınlanmaktadır. Bu videolara en uygun en güzel adapte olan kişiler daha fazla izlenim almaktadır.

İzlenim almasını arttıran sebeplerden biri doğallık ve korkusuz her videoyu kolaylıkla çekiyor olmasıdır. Korkusuz çekmesidir dedik sizce korkusuz dediğimiz nedir? Videolar içerisinde her mekânda, tanıyıp tanımadığı kişiler arasında çekmesi gerekmektedir.

Bu videoları herkesin harcı değildir çekebilmek. Videolarda atlamak, zıplamak gibi olaylar da gerekmektedir. Bu tarz videoları kolay kolayına kimse bu yüzden çekemiyor çekenler ise fenomen oluyor.

Tik tok da aldığınız beğeniler ve takipçi sayıları izlenim almasını da etkilemektedir. 25-60 sn. dikkatli değerlendirdiğimiz zaman bu mecraya girmiş bulunuyoruz bu sayede izlenimler önemli hale geliyor.

Tik Tok ‘Ta Nasıl Fenomen Olunur?

Tik tok uygulamasında kullanıcıların ilgi alanları neleri daha çok izlediğine göre videolar çıkarıyor. İzleyici ilgi alanı hakkında ardı ardına çıkan videolar hakkında durmadan izlemesi hoşuna gidiyor ve aralıksız izliyor. İzlemeleri devam ettikçe aralarında hangisi daha dikkat çekici ve doğal video çekmiş bulunuyorsa onu takip etmeye devam ediyor. İzleyicinin dikkat çekmesini sağlayan etkenlerden bir tanesi ise dikkat çekici kullanıcı adının olmasıdır.

İzleyici ilk bakar bakmaz farklı kullanıcı adı aklında kalıyor ve takip etme oranını arttırıyor. Bu da tiktokcu gençlerin yararına oluyor. Diğer bir faktörü ise güncel içerikler de kendilerinin üretmesi gerekmektedir. Ne kadar farklı içerik üretilirse o kadar farklı izlenim uyandırılır ve dikkat çekici hale gelir. Ne kadar dikkat çekici hale gelirse o kadar takipçi sayısını arttırır. Takipçi sayısının artması demek fenomenliğe o kadar daha çok yaklaştık demek.

0/YORUMLAR