Son eklenen

Blogger Nedir? Blogger Nasıl Olunur?

Blogger çeşit çeşit konu hakkında kendi düşünceleri, fikirleri ve araştırmaları sonucunda içerikler üreten, içerikler yazan kişiye denilmektedir.

Çok çok eski zamanlarda blogger ifadesi kullanıldığında akıllara Google'un bir hizmeti olan blogger sistemi yani blogspot sistemi gelirdi. Fakat artık blogger ifadesi sadece Google'un hizmeti için değil içerik yazarları içinde kullanılmaktadır.

Blogger Nasıl Olunur?

Blogger nasıl olunur? bu soruya yanıt vermek çokta zor değildir. Ayrıca blogger olmakta öyle aşırı düzeyde zorluk gerektiren bir eylemde değildir. Bir blogger olabilmek için bireyin bir websitesi oluşturması ve o sitede kendi ilgi alanları doğrultusunda ve kendi fikirleri doğrultusunda içerik üretmesi yeterli olacaktır.

Elbette ki bir blogger olmak söylenildiği kadar basit değildir fakat aşırıda zor değildir. Eğer birey fikir üretebiliyorsa ve ilgi duyduğu bir takım alanlar var ise rahat bir şekilde içerik üreterek blogger olma sürecine girmiş olur.

Herhangi bir bilgi birikimine sahip olmayan ve ilgi alanı olmayan kişilere de bir ilgi alanı edinmeleri ve bu alanla ilgili bilgi edinmeleri önerilir. Ancak bu şekilde içerik hazırlayabilirler.

Nasıl Bir Blog Açmalıyım?

Blogger'lık ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise nasıl bir blog açmalıyım sorusudur. Blogger'lık konusu hakkında bir şeyler yazan hemen hemen herkesin önerisi kişinin ilgi duyduğu alanlar ile alakalı blog açması gerektiğidir.

İlgi alanları ve uğraşları doğrultusunda kişi daha rahat fikirler üretebilir ve daha basit bir şekilde içerikler hazırlayarak blogger'lık sürecini başarı ile sürdürebilir.

İlgi alanınızın dışında da araştırmalar yaparak, bilgi edinerek içerik üretebilmeniz mümkündür fakat denildiği gibi ilgi alanınızın dışında olduğu için bir süre sonra hevesiniz kaçabilir ve hatta yazmayı bile bırakabilirsiniz. Bu sebepten ötürü şu şekilde veya bu şekilde blog açın demek yerine ilgi alanınız ne ise o alanda bir blog sitesi açmanız tavsiye edilir.

Blog Yazarak Para Kazanma

Kimi insan sevdiği için blog içeriği üretir, kimi insan sadece para kazanmak için içerik üretir. Kimileri de hem içerik üretmeyi sever hemde sevdiği içerik üretmekten gelir elde etmeyi. Blogger'lık ile ilgili merak edilen konulardan bir tanesi de blog yazarak para kazanma konusudur.

Bu durum elbette ki pek çoğumuzun isteyip arzulamış olduğu bir durumdur. Fakat bu alanda uzman olmuş kişilerinde önerilerini konumuza dahil edecek olursak kesinlikle sadece para kazanma amacı ile blog oluşturmayın.

Bunun sebebi ise sadece para kazanmak için üretilen içeriklerin kalitesiz olma ihtimali yüksektir. Bu sebepten ötürü blog yazarak para kazanmak için bilginiz ve ilginiz olduğu bir alanda kaliteli içerikler üretmeniz ve para kazanmayı ikinci planda tutmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde kaliteli içeriğiniz ön plana çıkacak ve bir süre sonra sizin için bir gelir kaynağı olacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu