TELEFON ARABAYA NASIL BAĞLANIR?

-BLUETOOTH

-USB KABLO

-YARDIMCI KABLO

-BLUETOOTH

-Telefonunuzu aracınıza bağlamak için en pratik yönlerden biri de bluetoothdur. Eğer arabanız neredeyse antika denecek derece de eski değilse bluetooth sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Özellikle müzik açma, gelen aramaları arabanızın hoparlöründen duyma, sesli kitap vb. şeyler.

-E tabii ki arabanızın eski olmaması yetmez. Telefonu arabaya bağlamak için bir de eski olmayan bir telefona ihtiyacınız var (neyse ki teknoloji o seviye de ilerledi). Ama endişelenmeyin telefonunuzun gerçekten yeni bir model olmasına gerek yok.

1-) İlk olarak yapmanız gereken şey arabanızın ekranından ayarlara girmek. Ardından bluetooth u bulmak. Açmak ve telefona geçmek

2-) İkinci olarak telefonunuzun bluetoothunu açmak (İphone Android fark etmez). Ardından arabanızın ismi kullanılabilir cihazlar kısmında gözükene kadar beklemek.

3-) Sonra arabanızın bluetoothuna basmak (pinin arabadakiyle aynı olduğundan emin olun).

-Bunları yaptıktan sonra telefonunuz bluetooth aracılığıyla arabanıza bağlanmış olacak. Siz kapatmadığınız sürece de öyle kalacak.

-Fakat içinde bluetooth bulunmayan eski bir arabanız varsa da yapacak şeyleriniz var.

1-) Bluetooth Yardımcısı

-AUX IN noktası aracılığıyla, aracı telefonunuza bağlamanızı sağlayan bir bluetooth alıcısı ekler.

Bunları 10 Euro gibi bir fiyattan satın alabilirsiniz.

2-)FM vericisi

-Eğer aracınız Aux IN girişini bulundurmayacak kadar eskiyse bu yöntem tam sizlik. Sistemle telefonunuzun radyo dalgaları sayesinde iletişim kurar ve telefonunuzu

bluetooth yöntemiyle aracınıza bağlamış olursunuz.

Ortalama fiyatları ise 15-20 Euro’dur.

-USB KABLO

-Telefonunuzu arabanıza bağlamak için bluetooth kadar önemli bir yöntemdir. Her ne kadar bluetooth kadar teknolojik olmasa da kesinlikle daha basittir.

Çünkü ihtiyaç duyduğunuz tek şey araçta usb kablonuzu sokabileceğiniz bir usb girişi.

-Eğer telefonunuz izin veriyorsa (yeterince ileri seviyeyse) bu işlem aynı bluetooth gibi çağrı cevaplamanıza, müzik dinlemenize, sesli kitap vb. şeyleri kullanmanıza yarayabilir. Eğer telefonunuz izin vermiyorsa sadece cihazınızı şarj eder.

-Bu işlemi gerçekleştirmek için yapacağınız işlem aynı telefonunuzu şarj edermiş gibi kablonun bir ucunu arabaya, bir ucunu telefona takmak.

-Eğer ki arabanızda usb girişi bulunmuyorsa endişelenmeyin çünkü bunda da yapabileceğiniz şeyler var.

1-) Usb Çakmak

Bu şey sadece arabanızdaki çakmak soketini kullanmanıza yaramaz. Aynı anda üstteki usb girişinin yapabileceği her şeyi yapar. Hatta arabadaki usb sayısını arttırmanıza da yarayabilir.

2-) Usb girişli Aux

-Bir Aux kablo bağlayıcısı ile usb girişi almak için aux girişinden faydalanabilirsin. Bu şekilde de araç ses sistemine bağlanmak mümkündür.

- YARDIMCI KABLO

-Telefonunuzu aracınıza bağlamanın diğer bir yolu ise yardımcı kablodur. Bu kablo da Aux In girişine bağlanır. Konektörü ise 3.5mm civarlarındadır.

-Şanslısınız ki bu giriş hem yeni hem de eski araçlarda bulunur. Bir Aux kablosunun maliyeti 10 Euro’yu geçmez.

-Bu işlem de diğerleri kadar basittir. Tek yapmanız gereken, kablonun bir ucunu aux girişine takmak diğer ucunu ise telefonunuzun kulaklık kısmına takmaktır.

0/YORUMLAR