Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Yararları

Kirli ve pis suların insan vücudunu olumsuz etkilediğini söylemek mümkündür. İnsan sağlığından ziyade kullandığınız eşyalara zarar vererek bozulmasına neden oluyor. Çamaşır ve bulaşık makinesi zaman içinde bozulabiliyor. Günümüz teknolojisinde su arıtma cihazları yerleşim alanlarında hem de endüstriyel alanlarda tercih edilebiliyor. Doğru su arıtma cihazının tercih edilmesi, hem sizin hem de çevrenizin sağlığını olumlu yönde etkilemiş olur. Su arıtma tavsiyeleri evsel arıtmalar ve endüstriyel arıtmalar olmak üzere iki çeşittir. Evsel arıtmalar sebil, revent cool arıtma cihazı, ravent smart su artırma cihazı, su yumuşatma sistemleri gibi çeşitlere sahiptir.

Su arıtma Cihazının Seçimi  

Su arıtma cihazının seçimi önemlidir. Evsel ve endüstriyel şekilde iki gruba ayrılan su arıtma cihazlarının doğru olarak seçilmesi önemlidir. Su arıtma cihazı tavsiye konusunda kafanız karışık olabilir.

·         5 Filtreli su arıtma cihazı

·         6 Filtreli su arıtma cihazı

Hatta 11 filtreye kadar olan su arıtma modelleri vardır. Fakat kaliteli bir su arıtma cihazı istiyorsanız 1 mineral+alkali filtresi bulunan su arıtma cihazını almanız yeterlidir. 6,7 aşaması bulunan su arıtma cihazını kullanarak kaliteli su üretilmesini sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Neden Tercih Edilir?

Çağımızın modern üretim yöntemlerinden biri olan su arıtma cihazları kapsamlı olarak kullanılıyor. Bunun nedeni kirli, klorlu ve kötü tadı olmasıdır. Yapılan araştırmaya göre 100 aileden 10 tanesinin su arıtma cihazı kullandığı ortaya çıktı. Ne yazık ki su arıtması kullanmayanların bir kısmında çeşitli rahatsızlıklar meydana geldiği göründü. Musluk suyu içilme durumunda suyun kirli olması böbreklerde taş hastalığının olmasına neden oluyor. Hatta kullandığımız çamaşır ve bulaşık makinelerinde bozulmalar olduğu gözlemlendi. 

Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Yararları

Su arıtma cihazı kullanmanın faydalarının oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür. Bulunduğunuz yerde ki musluk sularının %70’i sağlıksız olarak geliyor. Özellikle büyükşehirler de bu durum oldukça fazladır. Yararları için şunları sıralayabiliriz.

·         Suyun filtre sayesinde kirden arınması

·         Filtre seviyesine göre daha fazla arınır

·         Acı tat ortadan kalkarak yerini tatlı tada bırakıyor

·         Çamaşır ve bulaşık makinesinin ömrü daha uzun olur

·         İstenilen musluğa montesi kolay yapılıyor

0/YORUMLAR