En Kısa Yoldan İnternetten Para Kazanmak

Teknoloji günümüzde oldukça gelişmiştir ve bu gelişimini de sürdürmektedir. h8ç şüphesiz bu alanda da insanlara bir iş kolu yolu da açılmıştır. Ne var ki yıllardan beri internetten para kazanmak imkansız gibi görünmüyor. Peki İnternetten Para Kazanmak için öncelikle ne yapılmalı ya da hangi internet mecralarında hesap açılmalı?

Yıllardan ötedir insanlar nasıl kısa yoldan para kazanılır sorusunun cevabını oldukça hevesli bir şekilde her mecrada arar oldular. Nitekim internetten para kazanmanın da kolay yolları bulunmaktadır. Kim basit bir şekilde para kazanmak istemez ki üstelik gününün büyük bölümünü harcadığı internet mecrasından. Bu alanda insanlar birçok yoldan belirtildiği gibi para kazanabilir. Zira internetten para kazanmanın en masrafsız ve de en kolay yolu şu şekilde sırlanabilir;

•Makale Yazarak Para kazanmak

•İnternet sitesi açarak para kazanmak

•Instagram başta olmak üzere Sosyal medya mecralarından para kazanmak

•Online olarak para kazandıran uygulamalar ile para kazanmak

Yukarıda belirtilen para kazanma yollarının hepsi tamamen koşulsuzdur ve hiçbir şekilde ücret talep edilmez. Buralardan para kazanmak eskiye nazaran daha kolay hale gelmiştir. Dilerseniz bu yollardan nasıl para kazanılır sorusunun cevabını madde madde saptayalım.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazmak, günümüzde her alanda para kazandırır. Nitekim günümüz sosyal platformlarında birçok makale sitesi bulunur ki buralara üye olabilen yazar adayları, aynı zamanda yazdıkları makale sayıları ya da kelime sayılarına göre para kazanabilmektedir. En basit hali ile en düşük 100 kelimesi 1 TL’ den başlayan makale fiyatları en pahalı kişinin belirlediği ölçüde fiyatlandırılabilmektedir. Mecraların en vazgeçilmez olgusu olan Güvenirlilik kavramı burada da geçerlidir. Ne var ki her makale siteleri kendi bünyesinde devletten lisans alarak vergilerini de ödemektedirler. Ödeme konusunda da makale sitelerinin anlayışlarında değişiklikler görünür.

Bazı makale sitelerinin ödeme alt limiti 30 TL iken bazılarının ise 200 TL’ ye kadar çıkabilmektedir. Ödeme planı da değişmekle beraber çoğunlukla aylık olarak yapılmaktadır.

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternet sitesi açıp da binlerce lira gelir eden birçok kişi bulunur. Ne var ki bu mecrada gelirlerin hepsi sitelerinden verilen reklam ve işbirliği anlaşmalarından gelmektedir. Günümüzde internet sitesi ne kadar da pahalı olsa da ücretsiz bir şekilde yani sıfır masraf ile internet sitesi açmak mümkün hale gelmektedir. Nitekim bu alanda Google şirketi Blogger adlı web site uygulaması ile bu alanda ücretsiz internet sitesi açmak adına başı çekmektedir. Zira buradan site açabilmek için öncelikle google hesabınızın bulunması gerekir.

Ücretsiz ya da ücretli bir internet sitesi açıldıktan sonra öncelikle içerikler üretilir ki bu içerikler özgün olmalıdır. Daha sonra da belli bir zaman geçtikten sonra, reklam veren sitelere başvuru yapılabilir.

Sosyal Medya Hesaplarından Para Kazanmak ( Instagram, Facebook, Twitter )

Sosyal medya her anlamda öne çıkan unsurlardan oluşur. Nitekim insanlarımızın yüzde sekseni sosyal medya hesaplarına sahiptir. Burada para kazanmak isteyen bireyler etkileşim sayılarını oldukça arttırmalıdır. Etkileşim sayısı arttıkça da sosyal medya platformuna olan reklam teklifleri de fazlalaşır. En basit hali ile bir örnek verecek olursak, Instagram hesabında 100 bin takipçili bir hesap var ise muhtemelen kişi buradan ayda minimum iki üç bin lira dolaylarında reklam gelirleri elde eder.

Burada gelir elde etmek için çok fazla emek sarf etmek gerekmektedir. Nitekim hiç bir para emeksiz elde edilemez. Sizler de bu yollardan en hızlı şekilde para kazanabilirsiniz.

0/YORUMLAR