Son eklenen

Binance Para Çekme Nasıl Yapılır?

Binance para çekme işlemi kullanıcıların odağındaki sorular arasında yer alıyor. Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance üzerinden para çekme işlemini öğrenin.

Sadece Türkiye’de yüz binlerce üyesi bulunan Binance borsası, güvenilir yatırım ve ödeme yöntemleriyle dikkat çekiyor. Borsaya para yatırıp gelir elden kişiler tarafından en sık sorulan soru ise para çekme işlemidir. Binance borsası, kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına birden fazla güvenlik yöntemi kullanıyor. Öncelikle bu kripto para borsası üzerinden yapacağınız para yatırma ve çekme işlemlerinin güvenle tamamlanacağını unutmayın.

Binance borsası üzerinden para çekmek istiyorsanız web sitesini veya gelişmiş mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Binance’nin Sürekli geliştirdiği mobil uygulaması, para çekme ve yatırma işlemlerini mümkün kılar. Sizde borsa üzerinden para çekmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Binance 7 Adımda Para Çekme İşlemi

Binance para çekme işleminde adımları sırasıyla takip etmelisiniz. Binance borsası, hesabınızı dışarıya karşı korumak için çeşitli doğrulama yöntemleri yapmanızı şart koşar. Para çekme talebi oluşturduktan sonra bu onaylama yöntemlerini gerçekleştiremezsiniz işleminiz iptal edilebilir. Üst düzey güvenlik sistemi kullanıldığı için şüpheli işlem durumlarında SMS veya e-posta onaylaması istenebilir. Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için işlem adımları sırasıyla takip etmelisiniz.

Para çekme işlemini başarıyla tamamlamanız için 7 madde hazırladık. İşlemleri atlamadan uyguladığınız sürece herhangi bir problem yaşamanız beklenmez. Sistemsel bir sorun olduğunda dahi Binance borsası ile iletişime geçmeniz oldukça kolaydır. Ancak para çekme sürecinde bazı hususlara dikkat ederek olası problemleri engelleyebilirsiniz.

1-Binance Hesabınıza Mobil veya Web Üzerinden Giriş Yapın

Binance para çekme işlemi mobil veya web üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için sadece hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Her iki durumda da işlem süreci aynıdır. Hesabınıza giriş yaparken iki faktörlü doğrulamayı (2FA) yapmayı unutmayın. Bu güvenlik yöntemi Binance borsasındaki paranızı korumak için büyük 1 avantajdır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeye devam edebilirsiniz.

2-Binance Para Çekme İşlemi İçin Cüzdanınıza Gidin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana menüde cüzdan ibaresini göreceksiniz. Hesabınızdaki tüm para burada görüntülenir. Ayrıca borsaya para yatırma ve çekme işlemleri de bu cüzdan kısmından yapılmaktadır. Dikkat etmeniz gereken bir husus ise paranızın TL olup olmadığıdır. Birçok Binance kullanıcısı parası TL olmadığı için parasını çekerken zorluk yaşıyor. Önceden bir kripto para aldıysanız ilk olarak bunu USDT’ye ve ardından TL’ye çevirmeniz gerekiyor.

3-TL Çekecekseniz USDT’leri TL’ye Dönüştürün

Binance para çekme işlemi için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri ise paranızın birimidir. Eğer paranızı banka hesabınıza çekmeyi planlıyorsanız kripto paralarınızı USDT birimine dönüştürün. Ardından Binance Global hesabınızdaki parayı “Transfer” kısmından Binance TR hesabınıza göndermeniz gerekecek. Eğer Binance TR hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturmanızı tavsiye ederiz. Ancak yeni bir hesap açmaya vaktiniz yoksa BtcTurk hesabınıza da gönderebilirsiniz.

4-Açılan Cüzdanda “Transfer” Kısmına Tıklayın

Cüzdan kısmında “Transfer” sekmesine tıklayın. Buradan sadece kripto paraları ve USDT para birimlerini diğer borsa cüzdanlarınıza gönderebilirsiniz. Binance Global borsasını kullanan kişiler için doğrudan banka hesabına para çekmek mümkün değildir. Paranızı ilk olarak USDT cinsinden Binance TR hesabınıza gönderin. Ardından Binance TR borsasında TL!ye dönüştürebilir ve komisyon kesintisi yaşamadan banka hesabınıza ödeme alabilirsiniz.

5-Alıcı Kısmına Cüzdan Hesabınızı Yazın

Binance para çekme için “Transfer” sayfasına gittiğinizde bir kripto para hesap cüzdanı girmeniz gerekecek. USDT cinsindeki paralarınızı buraya yazacağınız Binance TR hesap cüzdanınıza aktaracaksınız. İsteyen kişiler BtcTurk cüzdan numaralarını da kullanabilirler. Aynı Binance TR hesabında olduğu gibi buradan da paranızı banka hesabınıza alabilirsiniz. Ancak Binance TR ve Binance Global üzerinden aktarım yapmak komisyon kesintilerinden kurtulmayı sağlar.

6-Gönderim Yapılacak Olan Ağı Seçin

Cüzdanınızdan para çekme işleminde devam ederken sizden bir ağ istenecektir. Bu ağlar genellikle farklı amaçlara hizmet etse de kullanmanız gereken ağ TRON- TRC20 olmalıdır. Çünkü bu ağ ile para göndermek çok az maliyetlidir ya da hiç maliyete sahip değildir. Ağ seçerken Ethereum ağlarını seçmemeye dikkat edin. Bu ağlar çok yüksek maliyetlidir ve yanlış bir seçim sonucunda paranızı kaybedebilirsiniz.

7-Binance Para Çekme İşlemini Bitirin

Cüzdan numarasını da girdiğinize göre işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Paranız Binance TR hesabına anında ulaşır. Ardından paranızı direkt olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz. Eğer paranızı BtcTurk hesabınıza gönderdiyseniz aynı adımları izleyin. USDT birimleri hesabınıza ulaştıktan sonra hızlıca Türk lirasına çevirin. Ardından cüzdan kısmına gelerek IBAN girmeniz durumunda paranız hesabınıza kolayca geçer. Tebrikler Binance para çekme işlemini başarıyla tamamlamış oldunuz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu