TikTok'a nasıl video yüklenir?

Sosyal medyanın gözdesi olan TikTok insanları sunmuş olduğu sıra dışı içerikler sayesinde uzun süredir gündemdeki yerini korumaktadır. Genelde gençlerin mizahına hitap eden bu uygulamanın diğer uygulamalara göre kullanımı biraz daha zor. Hal böyle olunca uygulamaya yeni kayıt olan kullanıcılar platforma nasıl video yükleyeceklerini bilemiyorlar. Bu yüzden bizde size bu yazımızda TikTok platformuna videonun nasıl yükleneceğinden bahsedeceğiz.

TikTok a nasıl video yüklenir?

TikTok uygulamasına 2 şekilde video yüklenir. Bunlardan ilki elbette akıllı telefonlar üzerinden videoyu yüklemektir. Diğeri ise uygulamanın web sitesini kullanarak bilgisayardan yüklemektir. Bu 2 yöntemde TikTok uygulamasına rahatlıkla video yüklemenizi sağlayacaktır.

Akıllı telefon üzerinden video yükleme

Öncelikle Tiktok uygulamasını telefonunuza indirin. İndirme işlemi bittikten sonra uygulamayı açın. Karşınıza bir TikTok uygulamasının Ara yüzü çıkacak. Bu ara yüzün en alt kısmında + işaretine benzeyen bir ikon var. Ona tıklayın. Karşımıza video ekranı çıkacak. Bu ekranın en üst kısmında Sesler yazısını göreceksiniz ona tıklayın. Sonra açılan pencerede videonuzda hangi şarkının olmasını istiyorsanız onu seçin. Seçim işlemi bittikten sonra tekrar video sayfasının olduğu tarafa gelin. Burada yuvarlak kırmızı bir video ikonu göreceksiniz. Buna basılı tutarak videonuzu çekiyorsunuz. Kayıt işlemi bittikten sonra videoyu yüklemeden önce size videoyu oynatıyor. Burada gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. Sonra Sonraki kısmına tıklayın. Burada videonuza bir başlık ve etiket ekleyin. Artık yapmamız gereken tek şey kayıt etmiş olduğumuz videoyu yayınlamak olacaktır.

Galeriden video yükleme

Eğer galeri üzerinden video eklemek istiyorsanız yine alt tarafta bulunan + simgesine dokunun. Sağ alt tarafta Yükle yazan bir ikon bulunuyor. Bu ikona tıklayın. Daha sonra hangi videoyu yüklemek istiyorsanız onu seçin. Sonraki kısmına basın. Açılan pencerede videoya ses ve efekt ekleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra yine Sonraki kısmına basın. Video Tiktok platformuna internetinizin hızına göre yüklenecektir.

Web Sitesi üzerinden video yükleme

Çok yaygın olmasa da TikTok platformuna bilgisayar üzerinden video yüklenir. Bunun için ilk olarak Tiktok uygulamasını tarayıcıdan açın. Hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşede video yükle butonunu göreceksiniz ona tıklayın. Karşınıza yeni bir pencere çıkacak. Burada ise yüklemek istediğiniz videoyu bilgisayardan seçin. O, videoyu Tiktok uygulamasına yüklerken siz yan tarafta bulunan etiket ve başlık işlemlerini halledin. Video upload olduktan sonra alt tarafta Yükle butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar.

0/YORUMLAR