Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanmak son dönemlerin önemli gelir elde etme araçları arasında yer alıyor. İlk başlarda kulağa çocukça gelebilir. Ancak oyun oynayarak para kazanan insanların pek çoğu kazandıkları bu paralarla hayatlarını çok güzel bir şekilde idame ettirebiliyorlar. Üstelik bunun için çok büyük bir sermayeye de sahip olmak gerekmiyor.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Bilindiği gibi dünyanın en önemli online oyun satış platformu Steam. Steam üzerinden oyun satın alarak bu oyunları oynayabiliyorsunuz. İşte Steam kendi bünyesinde oyun oynayarak para kazanmak amacında olan insanların bu isteklerine cevap veren bir yapı kurmuş durumda. Para kazanmak isteyenler, belli oyunları oynayarak bu oyunlarda elde ettikleri materyalleri başkalarına satabiliyorlar. Bu satış işlemleri tamamen gerçek paralar ile yapılmakta. Eğer bu oyunları gerçekten iyi oynarsanız çok daha fazla materyale sahip olabilir ve bunları başkalarına satabilirsiniz. Oyunu daha iyi oynamak isteyen ancak oyun içinde yeterli ekipmanı bulunmayan kişiler sizden bu ekipmanları gerçek para karşılığında satın alacaklardır.

Hangi Oyunları Oynayarak Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanabilecek oyunlar oldukça fazla. Bu oyunların özellikleri uzun yıllardır piyasada olan ve hiç de azımsanmayacak kadar büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaları. Bu da kişinin para kazanma şansını çok fazla arttırmakta. Bu oyunların başında Counter Strike Global Offence gelmekte. İnternet ortamında CS:GO kısaltmasıyla bilinen bu oyun şu anda para kazanılan en popüler oyunlar arasında geliyor. Oyuncular, oyun içinde karşılarına çıkan ve hepsinin gerçek para karşılılığı bulunan ekipmanları birbirlerine satabilmekteler.

CS:GO kadar popüler olan bir başka oyunda League Of Legends. Oyunda bir karakter yaratıp bu karakteri güçlendiriyorsunuz. Belli bir seviyeye geldikten sonra karakterinizi isteyen birisine satabilirsiniz. Geçtiğiniz dönemlerde bazı hesapların 10 Bin TL’ye varan fiyatlara satıldığı görülmüştü.

0/YORUMLAR