Netflix üyelik ücreti ne kadar? (2022 Netflix fiyatları)

Son zamanların en çok tercih edilen online platformlarından biri olan Netflix, dizi, film, çizgi film ve belgesel gibi yapımları izleyicilerle buluşturuyor. En kaliteli yapımları üyelerine sunan Netflix, hemen herkesin bütçesine hitap ettiği için tercih edilebilirlik oranı da bir hayli yüksek. Peki, Netflix fiyat politikası nedir? Bu yazıda Netflix üyelik fiyatları ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz!

Netflix, yerli ve yabancı tüm yapımlarıyla büyük kitlelerin ilgisini çekiyor. Aylık abonelik ile yüzlerce dizi, film ve belgesel izleme olanağı sağlayan platform, adeta hayatımızı kolaylaştırıyor. Netflix sayesinde seçim yapma şansımız da artıyor. Böylece TV’de yayınlanan az sayıda içerik yerine, çok seçenekli yapımlar arasından istediğimizi izleyebiliyoruz. Netflix, üyelerine üç değişik abonelik seçeneği vadediyor. Üyeler, bütçelerine hitap eden paketi satın alıp dizi/film izleme keyfine başlayabiliyor.

Netflix Üyelik Fiyatları Nelerdir?

TV’de dizi, belgesel ya da film izleyebilmek için satın alınan kanalları düşündüğümüzde, Netflix fiyat politikasının avantajlı olduğunu görüyoruz. Netflix’in üyeler için sunduğu paketler:

Temel üyelik paketi: Tek cihaz ve SD çözünürlük - 45,99 TL (aylık ücret)

Standart HD üyelik paketi: İki cihaz ve HD çözünürlük – 69,99 TL (aylık ücret)

Özel ultra HD üyelik paketi: Dört cihaz, ultra ve full HD çözünürlük – 93,99 TL (aylık ücret)

Netflix’e Nasıl Üye Olunur?

Netflix fiyat seçenekleri arasından herhangi birini seçebilir ve kolay adımlarla üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Uygulama adımlarını şöyle sıralamamız mümkün:

Birinci adım: Netflix’in resmi web sitesine tıklayın.

İkinci adım: E-mail adresinizi girin ve şimdi dene butonuna tıklayın.

Üçüncü adım: Ekranda beliren paket seçenekleri arasından bütçenize hitap eden bir programı seçin. Ardından devam et seçeneğini işaretleyin.

Dördüncü adım: Netflix aboneliğiniz için bir şifre oluşturun.

Beşinci adım: Ödeme yöntemlerinden birini tercih edin, ödemeyi yaptıktan sonra aboneliğiniz anında başlayacaktır.

Netflix’in sayfasına tıkladığınızda, direkt olarak Netflix fiyat seçenekleri ile karşılaşıyorsunuz. Sistemin sizden talep ettiği bilgileri girmeniz ve uygun bir plan seçmeniz yeterli oluyor. Platform aylık paket uygulaması sunduğu için, bir ay boyuncu dilediğiniz kadar video içeriği izleyebiliyorsunuz. İstediğiniz zaman paketi iptal etme şansınız da var. Hiçbir taahhüt ve koşul kabul etmeden Netflix üyelik işlemlerini başlatma ve sonlandırma imkanı bulunuyor.

Netflix Abonelik Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik fiyatları ve Netflix’e üyelik işlemleri hakkında bilgi verdikten sonra, üyelik silme uygulamasından da söz edelim. Netflix’e üye olmak ne kadar kolaysa, aboneliği silmek de bir o kadar basit bir uygulama. Aboneliğinizi sonlandırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Birinci adım: Netflix platformuna giriş yapın. Sağ üst alanda yer alan hesap bölümüne tıklayın.

İkinci adım: Ekrana gelen bölümde üyeliği iptal et butonunu seçin.

Üçüncü adım: Ekranın sol alanında bulunan iptal işlemlerini tamamla seçeneğini işaretleyin.

Üyelik hesabınızı silmek işte bu kadar basit. İstediğinizde ekstra bir ödeme yapmadan hesabınızı iptal ettirebilir veya anında tekrar başlatabilirsiniz. Netflix fiyat politikası bütçenizi aşıyorsa, bir alt paketleri değerlendirebilirsiniz. Sistem, üyelik silme işlemi sırasında sizin için bir alt paketi önerecektir. Eğer hesabınızı silmeden düşük ücretli paketten devam etmek isterseniz, önerilerden birini seçebiliyorsunuz.

0/YORUMLAR