İNSTAGRAMDA MAVİ TIK NASIL ALINIR?

İnstagram günümüz de oldukça popüler olan sosyal medya sitelerinden biri. İnstagram Dünya’nın dört bir tarafından kullanıcılar takipçilerine fotoğraflar videolar ve storyler paylaşıyor.

Mavi Tik Nedir?

Mavi tik genellikle şarkıcı, futbolcu , manken , yazar, oyuncu , siyasi kişilikler , tanınan insanlar tarafından alınır, Bu kişiler bunları alabiliyorsa mavi tik’in anlamı da onaylı hesap anlamı geliyor. İnstagram mavi tiki genel de bilinen ünlülere veriyor. Elbette sizin benim gibi insanlar da alabilir ki alanlar var illa denk gelmişsinizdir. Ama almak baya zordur.

Neden Mavi Tik almalıyım?

Mavi tik alırsanız o hesabın size ait olduğu herkes tarafından bilinir. Çünkü İnstagram da hesap açarken hiçbir koşul istemiyorlar. İsteyen istediği şekilde istediği isim de hesaplar açabiliyor. Sizde önemli bir kişiliğe sahip iseniz, sizin olmayan hesapların itibarınızı zedelemesini istemezsiniz. İşte bu yüzden mavi tik hesap almak sizin için daha faydalı olacaktır. En büyük nedenlerinden biri ise insanlar da mavi tik görünce güven kavramı oluşacak. Ayrıca hesabınız daha prestij sahibi olacaktır. Çünkü mavi tik şirket iseniz şirkete şahıs hesabı ise hesaba artı bir değer katacaktır.

Şimdi ise gelelim mavi tikli hesap nasıl alırız sorusuna. Bu durumu aşama aşama sizlere anlatacağım ve sizler de dilerseniz bu yazıyı okurken anlattığım maddeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Hesaba giriş yapın

İlk olarak İnstagram hesabınıza giriş yaparak başlayalım. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesaba giriş yaptınız. Eğer hesabınız şahıs profilin de ise ‘İşletme profili’ olarak kaydedin.

Ayarlar sekmesine giriş yapın

Bu adım da ise ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra, hesap bölümüne tıklıyoruz. Hesap bölümünden ise doğruluma iste seçeneğine giriş yapıyoruz. Unutmayın bunları yapmak için işletme hesabına geçiş yapmanız lazım yoksa bu işlemler kişisel hesapta gözükmez. Doğrulama  iste seçeneğine tıklayınca karşınıza doldurulması için bazı şeyler çıkacaktır. Bunlardan bazıları ise;

Kullanıcı Adı

Adı Soyadı

Bilinen Ad

Kategori

Kimlik Görseli

Bunları gönderirken özellikle dikkat etmeniz gereken husuzlardan birisi kimlik görseli. Kimlikte yazan ad soyad , doğum tarihi vb. gibi size ait bilgilerin görünür olması oldukça önemlidir.

Unutmayalım ki her mavi tik için başvurana onay gelmiyor. Bu yüzden kesin bir sonuç alacağınız söylenemez. Sadece şansınızı arttırmak için bazı tüyolar verebiliriz, bunlardan bazıları şunlardır;

Özgün içerik paylaşın

Sahte takipçi yapmayın

Sahte beğeni yapmayın

Düzenli olarak fotoğraf ve konum paylaşın

Düzenli olarak reklam verin.

Bunları yaparak az da olsa şansınızı arttırabilirsiniz. Mavi tiki almak daha çok ünlüler için kolay bir iştir. Ama sizde hiç yoktan bir şansınızı deneyebilirsiniz. 

0/YORUMLAR