Ezgi Mola Kimdir?

Bugünlerde Masumlar Apartmanı adlı dizide gösterdiği kendine özgü ve başarılı performansı ile sık sık gündeme gelen usta oyuncu Ezgi Mola kimdir? Ezgi Mola ile ilgili her detayı bu yazıda bulabilirsiniz.

Tam adı Mercan Ezgi Mola olan usta oyuncu, 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Sadece dizilerde değil; çeşitli tiyatro oyunlarında ve sinema filmlerinde de aktif olarak rol almıştır.

Kendisi, ilkokulu İstanbul Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda, ortaokulu ise Kadir Rezan Has Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimi için ise Halit Armay Lisesi’ne gitmiştir. Oyunculuğa olan ilgisi, daha lise öğrencisiyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin başlattığı oyunculuk kurslarına katılması ile başlamıştır. Ezgi Mola, liseden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 4 senelik bir eğitim alarak burayı birincilikle bitirmiştir.

Daha 17 yaşlarının sonlarındayken yönetmen koltuğunda Kartal Tibet’in oturduğu Karate Can adlı bir dizide ilk kez televizyonda görünmüştür. Aydoğan Temel’den 2 senelik bir tiyatro eğitimi aldığı bilinmektedir. Çürük Elma adlı tiyatro oyunu ise ilk sahne deneyimidir. Kasım 2005’te ise BKM Mutfak’a dahil olmuştur. Yine 2005 senesinde dönemin en çok sevilen dizilerinden biri olan Hırsız Polis dizisinde komik bir kuaförü canlandırmıştır. Bu rolünden sonra oldukça fazla ilgi görmüştür.

Hayatımın Kadınısın adlı filmde sergilediği performans ile de birçok eleştirmenden tam not almıştır. Filmde usta oyuncu Türkan Şoray ile oynamıştır. Ezgi Mola, bu filmdeki rolü ile 2007 Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü aldı. 2008 senesinde yayınlanan Kolay Gelsin isimli doğaçlama sit-com, Ezgi Mola’nın en çok öne çıktığı yapımlardan biri oldu. Fakat ne yazık ki proje çok da uzun sürmedi ve ekranlara erken veda etti. Aradan bir hayli zaman geçti ve Ezgi Mola’yı bu sefer de reklamlarda izlemeye başladık. 2013 senesinde kendisini Defacto ve Patos cips reklamlarında gördük. 2015 senesinden itibaren de Ipana diş macunu reklamlarında boy göstermeye başlamıştır. Ezgi Mola’nın en çok sevilen işlerinden biri de Tolga Çevik ile Arkadaşım Hoş Geldin adlı programı yaparken sergilediği performanstır.

Ezgi Mola Patos, Defacto ve Ipana reklamlarıyla kendini sınırlamadı. Eti Form, Ford, Boyner, Oriflame, Eti Browni, Avon gibi markaların da birçok reklamında performans sergiledi ve büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Reklamlar dışında Kocan Kadar Konuş, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Pazarları Hiç Sevmem, Celal ile Ceren, Dedemin İnsanları, Organize İşler, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi gibi birçok ses getiren filmde de rol almıştır. Dizi olarak baktığımızda ise Ezgi Mola’yı Kötğ Yol, Yalan Dünya, Jet Sosyete, Canım Ailem gibi beğenilen yapımlarda gördük. Özellikle bu aralar Masumlar Apartmanı dizisinde hayat verdiği Safiye Derenoğlu rolüyle çok beğeniliyor.

0/YORUMLAR