Evden para kazanabileceğiniz 16 yöntem

Bu yazımızda sizler için  evden gerçekleştirebileceğiniz ve karşılığında gelir elde edebileceğiniz 16 altın yöntemi derledik.

Reklam İzleyin

Hiç uğraşmadan, tabiri caiz ise oturduğunuz yerden para kazanmak ister misin? Eğer cevabınız evet ise bu aktivite tam size göre. Çünkü sadece reklam izleyerek karşılığında para kazanabilirsiniz. Reklam izleyerek para kazanabileceğiniz birçok site mevcut ve bu siteler aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken reklam devamlılığı olan ve para çekimi konusunda sorun yaşatmayan bir siteye üye olmak. Sitede sizin için belirtilen reklamları izleyerek reklam başına para kazanacaksınız ve belirli bir limite ulaşınca paranızı çekebileceksiniz. Bu konuda genellikle yabancı siteler tercih ediliyor, eğer bu yöntemi yabancı bir site üzerinden yapacaksanız mutlaka ödeme kanallarını kontrol edin. Çünkü Türkiye için ödeme yöntemi yoksa paranızı çekemezsiniz.

Anket Doldurun

Anket doldurarak para kazanma yöntemimizde aynı reklam izleyerek para kazanma gibi, tek farkı reklam izlemek yerine size gelen anketleri cevaplıyor olmanız. Anket sitelerine üye olduğunuzda sizi tanımak amacıyla yaptıkları ankette ilgi alanınız konusunda olabildiğince fazla kategoriyi seçmenizi tavsiye ediyoruz, çünkü size gelen birçok anket ilgi alanlarınıza göre gelmektedir. Eğer araba konusunda arabaya ilgi duymadığınızı, bir arabanız olmadığını belirtirseniz size araba kategorili anketlerden hiçbirisi gelmeyecektir. Bu yüzden olabildiğince fazla kategoriyi ilgi alanınız gibi gösterin. Reklam izleme konusunda belirttiğimiz gibi kazandığınız parayı hesabınıza çekebilmek adına anket sitelerinin de öncesinde ödeme kanallarını inceleyerek öyle üye olmanızı öneririz.

Makale Yazın

Yazmak, birçok insan için rahatlatıcı bir eylemdir. İnternet üzerinden makale satışı yaparak gelir elde etmeniz için profesyonel bir yazar olmaya gerek yok. Dil kurallarına uyarak, yazım yanlışı yapmadan ve ilgi çekebilecek konularda makaleler yazarak internet üzerinden satış yapabilirsiniz. İsterseniz forum siteleri üzerinden, isterseniz makale alım satım siteleri üzerinden yazdığınız makaleleri değerlendirebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Çevirmenlik Yapın

Forum sitelerine ilan açarak veya mevcut ilanlara başvurarak internet üzerinden çevirmenlik işleri alabilirsiniz. Kitap, dergi, dizi ve film gibi birçok alanda çeviri yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Online Eğitim Verin

İnternette vereceğiniz ilanlar neticesinde toplayacağınız öğrencilerinize uzmanı olduğunuz konu hakkında bireysel veya grup halinde ders vererek gelir elde edebilirsiniz. Excel, kodlama ve yabancı dil gibi konularda birçok öğrenci edinebilirsiniz.

İçerik Üreticiliği Yapın

Günümüzde bazı internet siteleri çok iyi aylık kazanç getirisine sahip. Bir internet sitesi ne kadar hit seviyesi yüksek olursa reklamlardan o doğrultuda daha fazla kazanç elde edebilir. Bu yüzden internet siteleri sürekli güncel ve aktif olmalıdır. Bu denli güncel olmaları için ise sürekli yeni içeriklere ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaç doğrultusunda içerik üreticiliği yaparak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Oyun oynamak birçoğumuz için en eğlenceli aktivitelerin başında yer almaktadır. Oyun sektörü her geçen gün gelişmekte ve ticaret hacmini arttırmaktadır. Artık oyun sektöründe çok büyük meblağların döndüğünü görebilmek mümkün. Birçok online oyunun pay to win sistemine dayalı olduğu bir gerçek, yani gerçek para yatırarak oyundaki başarınızı arttırabilirsiniz. Oyun içinde nasıl oyuncular arasında ticaret sistemi var ise gerçek para yatırarak oyun içi oyun parası, oyun eşyası hatta direk oyun karakterini satın alabilmenizde mümkün. Bu konuda araştırma yapıp, hem canınız sıkılmadan oynayabileceğiniz hem de emeğinizin karşılığı olarak gelir elde edebileceğiniz oyunları keşfedin. Böylece oyun oynayarak gelir elde edebilirsiniz.

Dropshipping Yapın

Dropshipping ile elinizde stok bulundurmadan ticaret yapabilirsiniz. Dropshipping karmaşık görünen ama aslında basit bir yöntem. Yapmanız gereken ise bir sitede çok uygun fiyata bulduğunuz bir ürünü, üzerine kar payınızı da ekleyerek kendi siteniz veya başka sitelerde satışa çıkartmak. Müşteriler size sipariş verince, ürünü satıcıdan temin edip müşterilerinize tedarik etmeniz. Bu yöntem bir nevi alıcı ile toptancı arasında aracılık yapmak olarak düşünülebilir.

Blog Sitesi Açın

Yeterli derece deneyimli ve bilgi sahibi olduğunuz bir hobiniz veya uzmanı olduğunuz bir konu hakkında blog sitesi açabilirsiniz. Eğer sitenizin hiti yüksek olursa zamanla reklam alarak kazanç sağlayabilirsiniz. Siteyi açar açmaz hemen para kazanamazsınız, öncelikle belirli bir hit seviyesine ulaşabilmeniz lazım. Siteniz artık yüksek hit sahibi bir site olduktan sonra ise işiniz çok daha kolay olacaktır.

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın

Kullanmadığınız veya artık gözden çıkardığınız eşyalarınızı eğer hala kullanılabilir durumdalarsa internet üzerinden başka insanlara satıp bir miktar gelir elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız eşyaları satarak elde ettiğiniz gelir ile size lazım olan şeyleri satın alabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanlara Letgo gibi uygulamaları kullanarak elden satış yapabilirsiniz. Fakat sağlığınız için size önerimiz e-ticaret siteleri üzerinden kargo ile satış yapmanız. Dilerseniz kargonuzun evinizden alınması hizmeti sayesinde ufak bir hizmet ücreti ödeyerek kargo şubesine gitmedende ürününüzü kargolayabilirsiniz.

Kişiye Özel Ürünler Satın

Günümüzde insanların artık kendilerine özel olan, kişiye göre özelleştirilmiş ürünlere talep gösterdiği aşikâr. Sizde kişiye özel ürünler üreterek internet üzerinden satışını yapabilirsiniz. Bu konuda bir Instagram hesabı açıp satış yapmanızı ve aynı zamanda e-ticaret sitelerine ilan vermenizi öneririz.

Organik Ürünler Satın

İnsanların son zamanlarda organik ürünlere rağbet gösterdiği bir gerçek. Sizlerde evinizde organik oyuncak, organik şampuan ve organik gıda çeşitleri gibi organik ürünler üretip internet üzerinden satışını yapabilirsiniz.

Tişört Baskı Yapın

Birçok yöntem ve ekipman ile evde tişörtlere baskı yapabilirsiniz. Bu konuda seçeceğiniz yöntem tamamen size kalmış. Instagram hesabı oluşturarak ve e-ticaret sitelerine ilan açarak önceden bastığınız hazır ürünleri ve siparişe özel baskı yaparak oluşturduğunuz ürünleri satarak gelir elde edebilirsiniz. Son zamanlarda çiftlerin yaygın tercihi olan çift kombinlerini siparişe dayalı olarak kişilere özel üreterek çok sayıda sipariş alabilir ve gelirinizi arttırabilirsiniz.

3D Yazıcı Ürünleri Satın

Günümüzde çok uygun fiyatlara sıfır ve ikinci el 3D yazıcı satın alabilirsiniz. 3D yazıcı ve hayal gücünüz ile çok güzel ürünler elde edebilir ve bu ürünleri internet üzerinden iyi fiyatlara satabilirsiniz. Bu sıralar birçok kişi 3D yazıcılar vasıtasıyla oyun karakterlerinin aksiyon figürlerini üretip internet üzerinden satışını yapıyor. Ayrıca 3D yazıcıyı siperlik üretiminde de kullanabilirsiniz.

Sanal Müşteri Hizmetleri

Başta alışveriş yapılan siteler olmak üzere birçok site için sanal müşteri temsilcisi olarak o site ve sahibi olan firma adına çalışabilir, böylece aylık gelir elde edebilirsiniz.

Çağrı Merkezi

Karantina sürecinde evde bulunduğunuz bu dönemde firmalar ile anlaşarak onlar için evden çağrı merkezi hizmeti vererek aylık kazanç elde edebilirsiniz.

0/YORUMLAR