SÜRÜKLEYİCİ NETFLİX DİZİLERİ

İş hayatının koşuşturması ve sorumluluklarımızdan biraz olsun uzaklaşmak bize bazen çok iyi geliyor. Bize bu ortamı sağlayan platform ise hiç şüphesiz Netflix. Netflix bizlere sunmuş olduğu film ve diziler sayesinde boş vakitlerimizi değerlendireceğimiz ailemizle birlikte oturup film izleyeceğimiz harika bir platform. Peki, vaktimizin çok değerli olduğu şu zamanlarda Netflix’te yayınlanan hangi dizileri izlemek gerekir? Bizi sizin için Netflix üzerinde bulunan bütün dizileri araştırdık. Hem size hem de ailenize uygun olan sürükleyici dizileri bu yazımızda listeledik. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri o dizilerle baş başa bırakalım.

Sürükleyici Netflix Dizileri

1-) Stranger Things

Adından da anlaşılacağı üzere dizide tuhaf insanların başına gelen tuhaf olaylar anlatılıyor. Dizi tam bir kült haline geldi. Basit bir gençlik dizisi ile başlayan Stanger Things sonradan tuhaf bir hal almaya başlıyor. Eğer evde şuan boşum hangi diziyi izlesen diyorsanız bu diziye bir şans verebilirsiniz.

2-) Snowpiercer

2013 senesinde Kar küreyicisi filmi birçok insan tarafından oldukça sevilmişti. Netflix aynı hikayeyi aldı ve onu insanların sıkılmadan izleyeceği bir dizi haline getirdi.

Konusu ise dünya bir anda soğumaya başlıyor. Yaklaşık -150 dereciyi görüyor. Wilford adında bir adam bu soğuktan korunmak için 1001 vagonlu bir tren inşa eder ve bu tren ısıyı dengelemek için dünyanın etrafında tam bir tur atması için tasarlanmıştır. Trene binen kişilerin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Dizi bir bakıma sınıf çatışmasını insanlara sunmaktadır.

3-) La Casa De Papel

İspanya yapımı bir dizi olan La Casa De Papel İspanyol merkez bankasını soymaya çalışan bir grup insanın hayatını konu ediniyor. Dizinin her sezonu gerçekten çok sürükleyici. İzlerken hiç sıkılmayacaksınız.

4-) The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit dizisinde satranç oyuncusu olan bir kızın çocukluğundan itibaren hayatının önemli olayları bizlere tüm gerçekliği ile gösteriliyor. Kızın oynadığı oyunların yanında gerçek hayatında yapmış olduğu işler ve geçirmiş olduğu ataklar izleyicilere çok iyi bir şekilde yansıtılmış. Netflix’in son zamanlarda yaptığı en iyi dizilerden birisidir. Eğer dizi izlemeye karar verdiyseniz bu dizi tam size göre.

5-) Black Mirror

Black Mirror dizisi modern dünyada olan araçları veya durumları tüm gerçekliği ile işleyen sayılı dizilerden birisidir. Dizinin her bölümünde ayrı konular işlenmektedir. Gerçekten dizinin her bölümü üzerine saatlerce konuşulabilir ya da kitap yazılabilir.

6-) Breaking Bad

Breaking Bad dizisi Amerikan yapımı bir suç dizisidir. Kanserden öleceğini öğrenen bir kimya öğretmeni ailesinin hayatını garanti altına almak ve onların daha iyi yaşamasını sağlamak için eski bir öğrencisinin yanına gider. Onu beraber metamfetamin üretmek için ikna etmeye çalışır. Sonunda genci ikna eder ve beraber metanfetamin üretmeye başlarlar. İşte dizi suç işleyen bu 2 insanın başından geçen olayları anlatıyor. Dizi çok sürükleyici bir dizi.

7-) Dark

Stranger Things dizisinin yetişkin versiyonu olarak bildiğimiz Dark dizisi de sürükleyici diziler arasında yer alan bir başka dizidir. Dark dizisi adının hakkını bizlere sunan gerçekten çok karanlık ve gizem dolu bir dizi.

Alman yapımı olan dizi Winden kasabasında geçiyor. Sıradan yaşamın sürüldüğü bu kasabada 2 çocuğun kaybolmasıyla işler tuhaf bir hal almaya başlıyor. Çocukları bulmaya çalışan insanların başlarına çok tuhaf olaylar geliyor. İşte dizi bu gizemli olayları tuhaf güçleri bize gösteriyor.

8-) Sense 8

Bilim kurgu dizisi olan Sense 8, tam 8 kişinin dünyanın farklı noktalarından birbirlerini hissedebilmesini konu alıyor. Bu 8 kişi birbirini hissetmesinin yanında bazı güçlere de sahipler. Bu güçleri birbirleri ile paylaşabiliyorlar. Ezeli düşmanları ise Homo Sapiens’in düşmanı olan Whispers.

1/YORUMLAR

Yorum Gönder