Son eklenen

Yorgunluğu Gideren Besinler

Sonbaharla beraber havalar soğurken, hormonlarımız ve metabolizmamızda değişiklikler görülür. Uyuma isteği, mutsuzluk, kas krampları, yorgunluk ve halsizlik olarak karşımıza çıkan bu değişimleri yaşamamak ya da en aza indirgemek için yorgunluk gideren besinleri kesinlikle tüketmemiz gerekiyor.

İşte Size Yorgunluğunuzu Giderecek Besinler

Kivi: C vitamini zengini olan meyve, sabah ya da gün içinde 1 adet tüketmeniz durumunda enerji verecek ve metabolizmanızı canlandıracaktır.

Havuç: A vitamini kaynağı olan havuç, bağışıklık sistemini de destekleyecek ve halsizliği ortadan kaldıracaktır. Salatalarda günde 1 tane tüketmeniz durumunda sağlıklı olacaktır.

Armut: A, K ve C vitamini içeren meyve tam bir antioksidan özelliği taşıyor. Bağışıklık sistemini de koruyan etkisi ile vücuda enerji sağlıyor.

Maydanoz: Maydanoz, dereotu ve roka vücudun bağışıklık sisteminde güçlenme sağlarken, bahar yorgunluğunu da kolayca atlatmanızı sağlıyor. Üstelik ödem atma özelliği de bulunan sebzeler, vücudun ağır halini gideriyor.

Ceviz: Ceviz, fındık ya da badem gibi E vitamini zengini besinler, antioksidan bir özelliğe sahip. Günde 2 bütün ceviz ya da 10 tane çiğ badem veya 6-7 tane fındık tüketmelisiniz.

Yoğurt: Vücutta yararlı bakteri olan probiyotik içeren yoğurt, bağırsak florasını güçlendiriyor ve tok tutma özelliği sayesinde kan şekerini dengeliyor. Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunu soranlar için yoğurdu mutlaka önerebiliriz.

Kırmızı et: Demir eksikliğinde ortaya çıkan halsizlik ve yorgunluk halini gidermek için haftada 2-3 defa sofranızda yer açabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu