Samsung Galaxy S20 Telefon İncelemesi


Sadece 163 gram ağırlığa sahip olan Samsung Galaxy S20 Telefon modeli 7.9 mm kalınlıkla geliyor. En son işletim sistemi sürümü olan Android 10.0 işletim sistemini kullanan cihaz, 6.2 inç ekran boyutuna sahiptir. İnç başına 563 PPI ekran yoğunluğu bulunan cihazın ekranı QHD teknolojisini destekliyor. Resim yenileme hızı ile mobil oyun severler çok ilgilenir. Onlara güzel bir haberimiz var: 120 Hz ekran yenileme hızı ile gelen cihazda çok daha parlak ve net grafikler elde edeceksiniz.

Samsung Galaxy S20 Telefon Teknik Detaylar

Samsung Galaxy S20 telefonunun teknik detaylarına baktığımızda, ilk göze çarpan büyülü dizaynı oluyor. Tabi ki donanımları da çok önemli. Mesela 4.000 mili amper pili var ve dahili alan için 128 GB alan ayrılmış durumda. Ek olarak bunu arttırmak isteyen kullanıcılara da micro SD alan ekleme özelliğine yer verilmiş. Arka tarafa 3 adet harika çözünürlükte kameralar yerleştiren firma, 12 MP + 12 MP ve ana sensör olarak da 64 MP kamera koyan firma, müşterilerine sorunsuz ve kaliteli video+ resim deneyimi sunmak istiyor. Ön kısma da Selfie severler için 10 MP kamera yerleştiren şirket, bu telefonun satış rekorlarını kırmasını istiyor. Cihazı test eden otoriteler, çok iyi puanlar veriyor. 3 X ve 30 X dijital Zoom özelliği bir harika! Gece çekimlerinde kusursuz kareler yakalayan gelişmiş sensörleri ile bu telefon fotoğraf çekmekten hoşlananlara hitap ediyor. Cihazın 8K kalitede video çektiğini de hatırlatalım. İsteyenler alandan kazanmak için 4K 1080p videolar çekebilir. Pil ömrünü de araştıran inceleme uzmanları, telefonun 1 gün boyunca yoğun kullanımı karşılayacak bir batarya kapasitesine sahip olduğunu belirtiyorlar. İngiltere’de 13 martta raflardaki yerini alacak olan cihaz, merakla bekleniyor. 5G desteği de bulunan telefonun fiyatına bakalım.

Samsung Galaxy S20 Telefon fiyatı

Amerika İngiltere gibi ülkelerde cihazın 128 GB dahili alanlı varyantı, 1.000 dolar ile 1.499 dolar arasında değişecek. Dahili alanı 512 GB isteyenler bu yeni telefonun Plus veya Ultra varyantını tercih edebilirler. Daha ucuz olması açısından cihazın 4G versiyonu da satışa çıkacak. Tüm donanımlar aynı kalmak üzere, sadece 5G modem taşımayacak. Ancak ABD ve Avrupa’da 4G modeline pek rağbet edileceğini sanmıyoruz. Neticede 300 dolar için 5G teknolojisinden vazgeçmeyeceklerdir.

0/YORUMLAR