Milli Eğitim Bakanı Selçuk Kahramankazan'da

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kahramankazan Belediyesi’nin uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrencileri öğretmenleriyle buluşturmak için hazırladığı Mobil EBA Destek Noktası Otobüsü’nü ziyaret ederek, öğrencilerle online derse katıldı. Bakan Selçuk ders sonrasında hediyeler verdiği öğrencilerle kar topu oynadı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kahramankazan’ı ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Selçuk ilk olarak Yassıören mahallesinde lise öğrencileriyle buluşarak, bir süre sohbet etti. Bakan Selçuk burada öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Online derse katıldı

Bakan Selçuk daha sonra, Soğulcak Mahallesi’nde ortaokul öğrencileriyle buluştu. Bakan Selçuk, Kahramankazan Belediyesi’nin uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrenciler için hazırladığı Mobil EBA Destek Noktası Otobüsü’nde (EBABÜS) öğrencilerle online derse katıldı. Bakan Selçuk, öğrencilerle birlikte ders dinleyerek, çocuklara başarılar diledi. 

Kar topu keyfi

Spor kıyafetler giyen Bakan Selçuk, dersin ardından çocuklara çeşitli hediyeler vererek, bir süre sohbet etti. Selçuk daha sonra ise öğrencilerle kar topu oynayarak şakalaştı. Bakan Selçuk son olarak ise aynı mahallede yaşayan Ödemiş Ailesinin evini ziyaret ederek, 8. sınıf öğrencisi Sude Naz, 4. sınıf öğrencisi Yusuf ve 5 yaşındaki Muhammet Emin Ödemiş kardeşlerle sohbet edip, hediyeler verdi. 

Bakan Selçuk burada, gazetecilerin eğitim öğretime ilişkin sorularını yanıtladı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, Ankara'da ilk kez hayata geçirilen ve online eğitime geçildiği günden bu yana faaliyette olan EBABÜS sayesinde öğrencilerin öğretmenleriyle buluşmaya devam ettiğini söyledi. İlçelerinde yaşayan her çocuğun kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Oğuz, “Uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan yavrularımız için oluşturduğumuz Mobil EBA Destek Noktası Otobüsü’nün yavrularımızı öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla buluşturması bizler için büyük mutluluk kaynağı. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un da ilçemizi ziyaret etmesi ve EBABÜS’te çocuklarımızla derse katılması bizler için ayrı bir mutluluk. Bu anlamlı ziyareti için kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Köy köy dolaşıyor

Kahramankazan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan EBABÜS, farklı illerden gelen ve ilçenin değişik mahallelerinde kurdukları çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocukları ve ilçede uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrencileri öğretmenleriyle buluşturuyor. EBABÜS düzenli olarak ilçede 8 farklı noktadaki öğrencilerin derse katılmasını sağlıyor. Böylece internet ve bilgisayarı olmayan öğrenciler, online olarak verilen derslere katılma imkânı buluyor. EBABÜS'ün girişine kurulan ünitede ellerini dezenfekte eden öğrencilere maske de dağıtılıyor. Ayrıca ihtiyaç duyan öğrencilere kırtasiye malzemeleri de veriliyor.0/YORUMLAR