Facebook'tan video nasıl indirilir?

İşte sizlere detaylı anlatım ile program ya da eklenti kullanmadan Facebook’tan video indirmenin en kolay yolunu göstereceğiz .Facebook bizlere “video indir” seçeneğini sunmasa bile anlatacağımız uygulamalar sayesinde seçenek sunulmuş gibi kolayca işinizi görebileceksiniz. Facebook da gördüğünüz videoları herhangi bir program kullanmadan veya program kullanarak nasıl mı indirmek istiyorsunuz? Bunu tüm yöntemleriyle size sunacağız. Kullandığınız cihaza göre indirme seçenekleri değişiyor.

ANDROİD Cihaz Kullananlar İçin Facebook'tan Video İndirme

ANDROİD cihaz kullanıyorsanız program indirmeniz gerekebiliyor. Bu programlardan birisi de SnapTube uygulaması oluyor. SnapTube uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı kurmalısınız. Daha sonra Facebook üzerinden hangi videoyu indirmek istiyorsanız videoyu açıp "..." simgesine dokunun. "URL'yi kopyala" ya da "copy url" yazan seçeneğe tıklamalısınız. Ekran üzerinde çıkan karta dokunduğunuzda indir süreci başlamış olacaktır.

iOS Cihaz Kullananlar İçin Facebook'tan Video İndirme

İOS cihaz kullanıyorsanız program indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamalardan biri ise MyMedia adlı uygulama. MyMedia uygulaması sayesinde rahatlıkla Facebook'tan video indirebilirsiniz. Öncelikle MyMedia adlı uygulamayı APP STORE 'dan indirip kurmanız gerekiyor. Daha sonra Facebook A Facebook indirmek istediğiniz videoyu açmalısınız. Video oynatıldıktan sonra paylaşma seçeneği gözükecektir. Paylaşma seçeneğine dokunarak "bağlantıyı kopya" seçeneğini tercih edin. Daha sonra MyMedia uygulamasın savefrom.net'i açarak kopyalama yaptığınız URL'yi buraya yapıştırın. Videoyu indirirken tercihiniz göre SD veya HD seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu seçenekleri tercih ettikten sonra indirme işlemi başlayacaktır. Bir diğer uygulama ise “Browser and File Manager for Documents” adlı uygulama. İphone’unuza kolaylıkla “Browser and File Manager for Documents” adlı uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı yavaşça açın. Tarayıcınızın en üst kısmında ki çubuk adres çubuğunuz oluyor. Ona dokunun ve oraya pickvideo.net yazıp sayfanın yüklenmesini bekleyin. Ayrıca bu site sayesinde çoğu sosyal medyadan örneğin Facebook, Youtube, Vimeo, İnstagram gibi sosyal medya platformundan da videoları kolaylıkla indirebilirsiniz. Instagram Sayfanın yüklenmesini bekledikten sonra videonuzu hangi platformdan indirmeniz gerektiğini seçmeniz geriyor. Biz burada Facebook platformunu seçeceğiz. Daha sonra Facebook bağlantısının URL'sini boş olan video bağlantının giriniz adlı çubuğa yapıştıracağız. Ardından indirme tuşuna dokunduktan sonra kolayca işlemimiz gerçekleşecek. Hemen sonra yeni bir sayfa gözükecek. Sayfanın en sonuna geleceksiniz. mp4 indir seçeceğini seçtikten sonra açılan menü seçeneklerinden indire tuşuna tıklayacaksınız. Ve indirme başlayacak. Artık bu uygulama sayesinde istediğiniz platform olsun istediğiniz videoları her zaman rahat ve kolaylıkla indirebileceksiniz.

Bilgisayar Üzerinden Facebook'tan Video İndirme

Facebook üzerinden indirmek istediğiniz videoyu açın. Videoyu açarak bunun üzerinden "Show Video URL" tercihine tıklayın. Videonun adresi, bir adet minik kutucuk üzerinden ekrana gelecek. Bu adrese sağ tuşuna dokunarak kopyalamamız gerekiyor. "fb.down" adresinden kopyaladığınız video URL'sini yapıştırın. İndirme ya da "download" tuşuna dokunarak videoyu indirmeye başlatabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar kullanıcıları için alternatif yöntemlerde var. İndirmek isteyeceğiniz videoya sağ tuşuyla dokunun. Ve linkini yani URL'sini kopyalayın. Ve linkin baş kısmını değiştirerek "mbasic" yazın ve videoyu çalmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra videonun üstünde sağ tıklayarak onu bilgisayarınızın diskine kaydedebilirsiniz.

Makalemizde bugün "Facebook'ta nasıl video indirilir?" bugün soruya cevap aradık. Umarım sorunuzu cevaplamışızdır. Umarım aklınızda soru işareti kalmamıştır.

0/YORUMLAR