BELEDİYE İŞÇİLERİNE MAAŞ ZAMMI MÜJDESİ

Kahramankazan Belediyesi, belediyenin KazanBel Şirketi’nde çalışan işçilerinin en düşük aylık maaş ücretini 3 bin 533 TL olarak belirledi. İşçilerin maaşlarının yanı sıra sosyal hak ve ödemelerinde de önemli iyileştirmeler yapıldı.

Kahramankazan Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında, belediyenin KazanBel Şirketi’nde çalışan yaklaşık 450 işçi için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ile belediye çalışanları ve sendika yetkilileri katıldı. Toplu İş Sözleşmesi Başkan Oğuz ve Sendika Başkan Yardımcısı Yıldız arasında imzalandı.

Maaş zammı sevindirdi

Toplu iş sözleşmesi doğrultusunda belediyede çalışan en düşük işçi maaşı aylık 3 bin 533 TL olarak belirlendi. İşçilere maaş artışının yanı sıra sosyal hak ve ödemelerinde de önemli iyileştirmeler yapıldı. Bu kapsamda, işçilerin aldığı ikramiye tutarı yıllık 22 ikramiyeye yükseltildi. Doğum, ölüm, yol, öğrenim, yemek, çocuk yardımı gibi diğer ödemeler de artırıldı. Ayrıca maaşlarını her ayın 23’ünde alan işçilerin maaşlarını her ayın ilk haftası alması kararlaştırıldı.

Aralık ayı maaşını bugün alan işçiler, Ocak ayı maaşını ise Şubat’ın ilk haftası alacak. Böylece işçiler, yaklaşık 10 gün içinde 2 maaş birden almış olacak. Öte yandan pandemi nedeniyle 6 ay geç imzalanan sözleşme kapsamında, işçilerin bu 6 aylık maaş farklarının da ocak ayı içinde ödenmesi kararlaştırıldı.

Başkan Oğuz’un açıkladığı bu maaş zammı ve iyileştirmeler işçiler tarafından sürekli alkışlarla kesildi. İşçiler asgari ücretin üzerinde kendilerine maaş zammı yapan Başkan Oğuz’a teşekkür etti.

Personelimizle aileyiz

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kahramankazan’a hizmet için alın teri döken, emek harcayan personellerinin her zaman yanında oldukları belirterek, yapılan bu zam ve iyileştirmelerin hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu. Belediyenin ekonomik imkânları ölçüsünde bu maaş artışını sürdüreceklerini ifade eden Oğuz, Kahramankazan Belediyesi’nin kaynaklarını hizmet yoluyla vatandaşa, maaş yoluyla da çalışanlarına vermeye devam edeceğini kaydetti. Oğuz, “Kahramankazan’a hizmet için bu yola baş koyduk. Belediyemizde çalışan arkadaşlarımızla sevdalısı olduğumuz bu topraklara daha iyi hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışanlarımızla bir aileyiz ve onların alın teri kurumadan haklarını vermek için gayret ediyoruz. İmkanlarımız dahilinde en yüksek ücretleri verdik. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

1/YORUMLAR

  1. Kahramankazan ile ilgili haberleri sitemiz Gazetekazan'dan takip edebilirsiniz.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder