GÖKÇEK'TEN MANSUR YAVAŞ'A SERT TEPKİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında ANKAPARK’ı,5 giriş kapısını ve ODTÜ Bulvarı’nı seçilm...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon
programında ANKAPARK’ı,5 giriş kapısını ve ODTÜ Bulvarı’nı seçilmesi halinde
yıktıracağını açıklayan CHP adayı Mansur Yavaş’a sert tepki gösterdi.
Başkan Gökçek, “Mansur Yavaş tam CHP zihniyetini kapmış. Bunların zihniyeti
yapılana karşı çıkmak. Bunlar yapmayı bilmezler. Çünkü projeleri yoktur onların tek
vasıfları yıkmak, gidip mahkemeye durdurmaktır. B millet ODTÜ yolunu,
ANKAPARK’ı , Giriş kapılarını yıktırmaz. Bu muhteşem eserler yok olmasını
isteyenler varsa arkadaş götürsün Mansur bey’e oy versinler, yok ‘ben bu manada
Ankara’nın kalkınmasını, Melih Gökçek’in desteklenmesini istiyorum’ diyenler bana
oy versin” dedi.
Başkan Gökçek Beyaz TV’de Latif Şimşek’in sunduğu Dinamit programında 5 yıllık
çalışmalarını anlattı, gelen sorular üzerine CHP adayı Mansur Yavaş’ın bir başka
televizyon kanalında yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın seçimi
kazanması halinde ANKAPARK’ı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’nın 5
girişine yaptırılan Osmanlı-Selçuklu mimarisindeki kent giriş kapılarını, ODTÜ öğrencileri
ve Çiğdem Mahallesi halkına sorarak da ODTÜ Bulvarı’nı yıkacağını açıklamasına tepki
gösteren Başkan Gökçek, Yavaş’ı kastederek, “Erken solcu olmaya başladı, resmen
solculuğa erken kapılmaya başladı, tam Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetini kapmış.
Özellikle buradan ülkücü kardeşlerime, MHP’li kardeşlerime sesleniyorum ona oy
vermeye hazırlanan; gördünüz mü nasıl CHP zihniyetini kaptı” diye eleştirdi.
-BOĞAZ KÖPRÜSÜNE DE KARŞIYDILAR…”
CHP zihniyetinin “yapmayıp yıkmak, yok etmek, her şeye karşı çıkmak” demek olduğunu belirten Başkan Gökçek, şöyle devam etti:
“CHP zihniyetine uymuş şimdi ANKAPARK’a yapılan şeyi ortadan kaldıracakmış o kadar yapılacak olan masrafı ne yapacak nasıl yapacak? Ne yapacak yani? Bir zamanlar hatırlıyor musunuz Boğaz Köprüsüne de bunlar karşı çıkmıştı, şimdi Boğaz Köprüsü’nden ilk olarak kendileri geçiyor, her şeye karşı bunlar, kapıları yıkacakmış yıkıp da ne yapacaksın, onlar Osmanlı-Selçuklu, sen Osmanlı-Selçuklu değilsin ben de bunu söylüyorum zaten, CHP zihniyeti olunca yıkar, Osmanlı-Selçuklu olsa yıkmaz, ODTÜ yolunu yıkacakmış. Neymiş ODTÜ öğrencileri isterse, hemen isterler yıkmanı yarın merak etme. Yok kardeşim biz bunu yıktırmayız, bu millet yıktırmaz, vatandaşlarımız ODTÜ Yolu’ndan açacağız ay sonunda inşallah- geçsinler, bunu ‘ODTÜ’lü öğrenciler isterse yıkarım diyen’ Mansur’a, ki ‘yıkın’ diyecektir ODTÜ’lüler, çünkü ODTÜ’nün içindeki o anarşistlerin, marjinal kesimin özellikle böyle bir şeyi kabul etmesi mümkün değil. Yani anarşist derken ODTÜ’nün kendisini kastetmiyorum o eylemleri yapan kişileri kastediyorum, şimdi ‘ODTÜ’ye anarşist dedi’ diye bir spekülasyon yaparlar onu da kabul etmiyorum öyle bir şey yok, ODTÜ’ye DHKP-C falan diye levhası asanlar var ve onların avanesi. Bunlar tabi yıkılsın der, demek ki bunlar yıkılsın deyince yıkacak, o yolun yıkılmasını isteyenler gitsin Mansur’a oy versin”
-BAŞKAN GÖKÇEK: “HER ŞEY ASLINA ÇEKER”
ANKAPARK’ı ay başından itibaren halkın gezisine sunacağını açıklayan Başkan Gökçek, “Bu muhteşem eserin yok olmasını isteyenler varsa arkadaş götürsün Mansur Bey’e oy versinler, yok ‘ben bu manada Ankara’nın kalkınmasını, Melih Gökçek’in desteklenmesini istiyorum’ diyenler bana oy versin” diye konuştu.
-“OSMANLIYA SELÇUKLUYA NİYE BU KADAR DÜŞMANSIN?”
Mansur Yavaş’ın Ankara’nın Osmanlı-Selçuklu mimarisi tarzında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kent giriş kapılarına düşman olmasını anlayamadığını ifade eden Başkan Gökçek, “Sen niye kapılara düşmansın arkadaş ya? Bu Osmanlı-Selçuklu, Osmanlı’ya Selçuklu’ya sen niye bu kadar düşmansın? Her şey aslına çeker derler, demek ki adamcağızın içinde gerçekten MHP’de iken bile bir solculuk varmış, solculuk olduğu için oraya gidince aslına çekmiş mesele bu” diye konuştu.
“Niçin Cumhuriyet Halk Partililer karşı çıkar, yıkmak isterler, çünkü yapmayı bilmezler, projeleri yoktur, onların tek vasfı yıkmak, yapmak, gidip mahkemeye durdurmaktır” diyen Başkan Gökçek “Kolej Kavşağı kaçtır yapmaya çalışıyoruz gidip mani oluyorlar, aynı şekilde Ankara Bulvarı’nı da engellemek için yapmadıklarını bırakmadılar. Kaç tane mahkeme kararı getirdiler, iki sene-üç sene gecikmesinin tek nedeni Cumhuriyet Halk Partililerdir” diye konuştu.
Ankara Bulvarı inşaatında Etimesgut’un girişine CHP’li Çankaya Belediyesi ve Mimarlar Odası’nın açtığı dava neticesinde yolun inşaatının engellendiğini ve halktan özür dilediklerini anlatan afiş astırdığını kaydeden Başkan Gökçek, CHP’lilerin bu afişin kaldırılması için de mahkeme kararı getirdiklerine dikkat çekti ve “Niye utanıyorsunuz
yaptığınızdan? Siz durdurdunuz, sonra ne oldu netice itibariyle mahkemeler normalleşmeye başlayınca biz orayı bitirdik, hem de 1 yılda. Şu anda Ankara Bulvarı’ndan geçen dost düşman herkes sonunda netice itibariyle itiraf etmese de teşekkür ediyorlar, ve ömürlerinden kazandıkları 8 gün var her sene için, buna düşmanlık yapmanın alemi ne?” diye tepki gösterdi.
-BAŞKAN GÖKÇEK: “KARAYALÇIN PROJELERİNİ DEVAM ETTİRDİM”
Murat Karayalçın döneminden kalan projeleri devam ettirdiğini, yıkmak yerine tam tersine güzelleştirmek için çalıştığını anlatan Başkan Gökçek şöyle devam etti:
“Mesela Altınpark’a rahmetli Özal başlamıştı, Karayalçın devam ettirdi, benim dönemimde ben bitirdim. Metro inşaatına rahmetli Altınsoy başlamıştı, Karayalçın devam ettirdi, bana nasip oldu bitirmek. Benim yıktığım tek şey demir köprüydü o da yıkılmak üzere olduğu için. Ama bunlar direkt yıkmakla başlıyorlar. Mansur bey “Yıkacağım” diyerek çok güzel söylemiş, halkımız böylece Mansur Bey’i tanımış oldu”
-BAŞKAN GÖKÇEK PROJELERİNİ ANLATTI-
Programın büyük bölümünde, Sunucu Latif Şimşek’in soruları ve Ankaralılardan gelen mailleri görüntüler eşliğinde cevaplandıran Başkan Melih Gökçek, Ankaralılara bir anlamda 5 yıllık çalışmasının hesabını verdi.
Ankara’yı dört dönemdir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yöneten Başkan Gökçek programda son beş yıllık döneminin yanı sıra zaman zaman 20 yıl gerilere de giderek Ankara’nın dünü ve bugününü de video görüntüleri eşliğinde anlattı. Başkan Gökçek Ankaralıların canlı yayında twitter üzerinden gönderdiği sorulara da yanıt verdi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek öncelikle seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Seçim kampanyasının kendileri açısından gayet iyi gittiğini kaydeden Başkan Gökçek, yoğun bir kampanya dönemi geçirdiklerini ve bu kapsamda bol miktarda hemşehri grupları ile görüşmeler yaptıklarını ifade etti.
Mamak, Etimesgut ve Sincan’da seçim bürolarının açılışlarını yaptıklarını kaydeden Başkan Gökçek, “Adı seçim bürosu açılışı idi ama maşallah her biri bir miting oluyordu” dedi.
Çankırı’da da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığıpark açılışına gittiğini anlatan Başkan Gökçek Çankırı’ya verdikleri önemi vurguladı ve “Çok güzel bir açılış ve miting oldu” dedi. AK Partili gençlerle de önceki gün biraraya geldiğini aktaran Başkan Gökçek, aşırı ilgi nedeniyle konuşma yapamadığını da sözlerine ekledi.
-KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA REKOR SAYI
Başkan Gökçek daha sonra beş yıllık dönemi ile ilgili yaptıklarını köprülü kavşaklardan başlayarak anlatmaya başladı. Önceki seçimden sonra Başkentlilere 30 köprülü kavşak vadettiklerini kaydeden Başkan Gökçek, “30 değil şu ana kadar özellikle son iki yıl içinde,birkaç tanesi de seçime kadar bitmiş olacak, 70 tane olmak üzere 5 yıl içinde 71 tane alt üst geçit ve kavşak yapmışız. Bunların içerisinde boydan boya 700 metre büyüklüğünde olan dev viyadükler de var. Yapmış olduğumuz alt geçitler vaadimizin iki katından fazla alt üst geçit yaptığımızı rahatlıkla söyleyebilirim, çünkü Ankara’nın trafik sorunu özellikle araç sayısının ki ben belediye başkanı olduğumda 350 bin idi. 1.5 milyona çıkmasının ardından isteseniz de istemezseniz de trafiği
-ANKARALILARA YILDA 8 GÜN ZAMANDAN HEDİYE
Yeni bulvarlar açtıklarını, açılan bu dev bulvarlarla birlikte inanılmaz bir değişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Gökçek, “Kavşakların her biri vatandaşın cebine yakıt parası ve vakit parası olarak katkıda bulunuyor. Sadece buradan geçen vatandaşlarımız senede 8 gün vakitten kazanıyorlar, 8 gün hediye ediyoruz” diye konuştu. Seçim öncesi açacakları yollar hakkında da bilgi veren Başkan Gökçek, “Batıkent’te 1695 Cadde var, hemen İstanbul Yolu’na paralel, onun üzerinde 5 tane alt üst geçidimiz var onlar bitiyor Allah nasip ederse, en önemlisi de ODTÜ Bulvarı var, Anadolu Bulvarı üzerinde yapmış olduğumuz alt-üst geçitler var, Bağlıca köprüsü önemli bir köprü, ayrıca Bağlıca Bulvarı var trafiğe soluk aldıran, artı CHP önüne Milli İrade köprüsü yaptık” diye konuştu.
-CHP’DEN İKİ KÖPRÜ KALDI…
CHP’lilere Milli İradeyi hatırlatması açısından bu isimde bir tercihte bulunduklarını hatırlatan Başkan Gökçek kendisinden önceki dönemde CHP’li dönemden kalan birisi Mevki Hastanesi’nin önünde, diğeri de Konya Yolu üzerinde Çetin Emeç Bulvarı’na bağlanan ve “demir köprü” olarak anılan sadece iki köprünün bulunduğunu da hatırlattı.
Demir köprüyü çökmek üzere iken yıkarak yerine 70 Gün Köprüsü’nü yaptıklarını hatırlatan Başkan Gökçek, CHP başta olmak üzere bazı çevrelerin alt ve üst geçit projelerine sürekli karşı çıktıklarını kaydetti mahkeme kararları ile engellediklerini anlattı.
Ankara Garı önündeki alt geçidin 35 günde bittiğini anlatan Başkan Gökçek, dönemin Mimarlar Odası Başkanı’nın katıldığı bir televizyon programında kendisine yoldan geçerken İstasyonu seyretmek istediğini, altgeçidin buna engel olduğunu söylediğini anlatarak kendisinin ise, “Mesele değil, eskiden oradan geçerken trafikte durmuyor muydunuz, üst tarafta geçit var, ışıkta durun doya doya seyrederek geçin” yanıtını verdiğini hatırlattı.
-“ODTÜ BULVARI SÜPER KALİTE BİR YOL OLDU…”
Başkan Gökçek ODTÜ Bulvarı’nın yapımı sırasında protesto gösterileri yapan CHP’liler ve marjinal grupların artık karşı çıkmaktan vaz mı geçtikleri ile ilgili ilgili bir soruyu yanıtlarken, “Sanırım ODTÜ Bulvarı’nın güzelliğini görünce herhalde biraz mahçup oldular, ODTÜ Bulvarı inanılmaz güzellikte süper kalite bir bulvar oldu, bir taraftan da yeni dikmiş olduğumuz Paris’te Şanzelize Bulvarı’na dikilen Şanzelize tipi ağaçları Avrupa’dan getirdik” diye konuştu.
-“ODTÜ BULVARINDAN EN ÇOK ODTÜ’LÜLER YARARLANACAK”
4 km.lik ODTÜ Bulvarı’nın üzerinde 8 tane alt-üst geçit olduğunu, kaldırımlarının yapıldığını elektrik direklerinin dikildiğini, ağaçlandırması, çiçeklendirilmesinin yapıldığını ve bu ay sonu itibarı ile Ankara trafiğine hizmete sokmak istediklerini anlatan Başkan Gökçek, “Yarın insanlar buradan geçtiklerinde buraya niye direndiler? diye çok soracaklar, ben özellikle Cumhuriyet Halk Partili milletvekillerine mesela Hüseyin
Aygün’e,‘Ağaçsa eskisinden dik alası ağaçlar var, sen bu yola niye karşı çıktın’ diye soracağım” dedi. ODTÜ Bulvarı’ndan en çok ODTÜ’lülerin yararlanacaklarını kaydeden Başkan Gökçek, Dikmen’deki yarım kalan yolda kamulaştırma davasının bitmesi ve Dikmen Vadisi’nde inşaatı süren çelik köprünün tamamlanması halinde Eskişehir Yolu-Çankaya Çankaya bağlantısının çok pratik hale geleceğini kaydetti.
-“ÇANKAYA’NIN YEŞİLLE İLGİLİ ESERİ VAR MI?”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yurtdışından ağaç almayacakları yönünde bir açıklaması olduğunu hatırlatan Başkan Gökçek, “Beypazarı’nın ağaçlarını son beş yılda ben yeşillendirdim, ondan önce Belediyenin diktiği bir yeşillik yoktu” şeklinde konuştu.
Başkan Gökçek Ankara’da yeşilliğin artması için ilçe belediyelerinin yeni yapılan apartmanlara ruhsat verirken ağaç dikme mecburiyetini gözetmeleri gerektiğine de dikkat çekti. Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak da kendilerine müracaat eden vatandaşlara ucuz ağaç satarak ve dikimini de ücretsiz yaparak Ankara’da yeşilliğin artmasına çalıştıklarını ifade ederek, özellikle kamu kuruluşlarının, okulların, camilerin bahçelerini, parklarını doğrudan doğruya Büyükşehir Belediyesi’nin donattığını ve bu noktada bir ücret talep etmediklerini söyledi.
-BAŞKAN GÖKÇEK: “ZAMANI PARAYLA SATIN ALIYORUZ”
Türkiye’de Ankara ve İstanbul belediyelerinin talepleri ile Türkiye’de ağaç üretiminin başladığını anlatan Başkan Gökçek, “Bu iki belediyenin yeşillendirme çalışmaları Türkiye’ye örnek oldu, özellikle bundan sonra Sakarya civarında büyük ağaç seraları kuruldu, ağaç çiftlikleri kuruldu ve yerli üretim başladı, bizim almış olduğumuz ağaçların büyük bir bölümü buradan, gitsinler Sakarya’ya hangi üreticiye sorarlarsa sorsunlar ‘Melih Gökçek sizin elinizde ağaç bıraktı mı?’ diye sorsunlar, çünkü Türkiye’de yetişen ağaçlar 6-8 yaşında ağaçlar, daha büyük ağacı bulabilme şansınız yok isteseniz de yok çünkü bu üretim Türkiye’de yeni başladı, 10 yaşında çok nadir ağaç bulursunuz biz de onların tümünü topladık zaten kalmadı” dedi.
Avrupa’dan getirdikleri ağaçların çaplarının 35-40 cm, yaşlarının da 25-30 yaş arası olduğunu anlatan Başkan Gökçek, “Biz zamanı parayla satın alıyoruz, 6-8 yıllık bir ağacı 25-30 yıllık hale getirmek için ona harcayacağınız bakım ücretini düşündüğünüzde almış olduğunuz fiyat aslında çok daha ucuza geliyor. Ayrıca bizim aldığımız fiyatlar dörtte bir, altıda bir, yedide bir fiyatlar öyle pazarlık ettik, ayrıca ağaçların hepsi üç yıl garantili ve üç senelik de bakımları var, yerlisi de böyle yabancısı da böyle, kendi şirketimiz ANFA vasıtasıyla garanti altına almış oluyoruz” diye konuştu.
Başkan Gökçek, fidan yerine ağaca ağırlık verdiklerinin de altını çizdi. Yeşil Ankara’yı dünü ve bugünüyle görsellerle destekleyerek anlatan Başkan Gökçek “Yeşil Ankara” kitapçığını hazırlattığını kaydetti. Başkan Gökçek Ankara’ya Belediye Başkanı olduğunda kişi başına düşen yeşil alan miktarının 2 metrekare olduğunu şimdi ise bu rakamın nüfus artışına rağmen kişi başına 19.4 metre kareye yükseldiğini de hatırlattı. Başkan Gökçek dünyanın hiçbir şehrinde 8 tane birden rekreasyon alanı olmadığını en fazla iki tane olduğunu kaydederek, “İnşallah Kuzey Ankara ile 9, Tema Park ve Hayvanat Bahçesi ile 10 olacak” diye konuştu.
YABANCILAR ŞİMDİ HAVAALANINA KEYİFLE, SEYREDEREK GİDİYOR-
Ankara’ya ilk Başkan olduğunda yurt dışından gelen vatandaşlara gösterecek bir şeyleri olmadığı için komplekse girdiğini anlatan Başkan Gökçek, “Gelen misafirleri Dışişleri Bakanlarımız lafa tutardı gecekonduları görmesin diye şimdi Kuzey Ankara’dan güzellikleri izlemeleri için yavaş geçiyorlar” dedi.
Başkan Gökçek 5 yıllık döneminde gerçekleştirdikleri yatırımları anlatarak, Öveçler Vadisi’ne Dikmen Vadisi gibi dev bir vadi park yaptıklarını, spor ağırlıklı bu alanın civardaki evlere yüzde elliye yakın değer kazandırdığını söyledi.
Mezarlıklarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Gökçek, “Karşıyaka Mezarlığı ve Sincan Mezarlıklarına defin yapılıyordu ancak Ankara’nın çok ciddi anlamda bir mezarlık alanına ihtiyacı vardı, Karşıyaka’nın aşağı yukarı 1 senelik ömrü kalmıştı, semtlere göre cenazelere istikamet vermek zorundaydık, ve bu açıdan Mamak’taki mezarlık alanını tıpkı Karşıyaka’daki gibi hazırladık ve Ortaköy Mezarlığı’nı açtık. Ankara’ya en az 15 seneye yakın idare edecek” dedi.
-“ANKARA’DA SU SIKINTISI YOK”-
Ankara’da su sıkıntısı olmadığına dikkat çeken Başkan Gökçek şunları söyledi:
“Ankara’nın su endişesi olmasın barajlarımızda 1.5 senelik net suyumuz var. Kaldı ki Kesikköprü’yü Ankara’ya bağladığımız için Allah’ın izniyle bizim 50 yıllık garantimiz var 2050’ye kadar, ama inşallah gene kendi barajlarımıza verir gene bu arada Devlet Su İşleri’nin bir yeni barajı da biterse bu sıkıntıyı gelecek seneden itibaren atlatırız tabi Rabbim yağmur verirse inşallah”.
Çelik kafesle ilgili tek kuruş zararın söz konusu olmadığına değinen Başkan Gökçek, “Biz oranın satışını yaptık, bunu yaparken o binayı yapmış olduğumuz masrafla birlikte sattık, ne yaptık orayı satarak 3 bin 650 tane konutu Mamak bölgesine onun karşılığında yaptırdık artı; 30 bin metre kare kapalı iş merkezini de yapmış olduğumuz ihale karşılığı yaptırdık. Değerine bakacak olursak yaklaşık 120 milyon dolar, bugünkü karşılığı aşağı yukarı 260 trilyona orayı satmış oluyoruz. Yapmış olduğumuz masraf 80 milyon lira civarında idi. Ama arsa da var bunun içinde. Alan kişi yapmış olduğumuz şeyleri kullanabilirdi, kullanmak istemedi, yıkıp yeni bina yapmak istedi biz ona yeni bina yapma imtiyazını da ihaleden önce yaptığımız bir planla ortaya koyduk. Dolayısıyla belediyeyi ilgilendiren bir konu da değil, biz bitirip satsaydık belediyenin kasasına daha az bir para girecekti. Kamunun iğne ucu kadar zararı yok karı var” diye konuştu.
-KUZEY ANKARA -
Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bilgi veren Başkan Gökçek şunları söyledi :
“Kuzey Ankara’da yaklaşık 8 bin konutun kura çekimi yapıldı. Vatandaşlarımızdan bazıları altta kura çektikleri için istemediler onların yerine yapılan konutlara bir kısım vatandaşlardan harçları yatıranlar geliyor. Rekreasyon alanı bitti sayılır, seçimlerden önce açacağız. Gençlik merkezleri, aile yaşam merkezleri, çocuk kulüpleri, yaşlı merkezi, hanım lokalleri gibi ayrıca kafeler bulunuyor. İlk defa Türkiye’de ışıklı şehir mobilyalarına tanık olunacak. Oturduğunuz zaman koltuğunuz ve masalarınız yanacak, bir renk cümbüşü ortaya çıkacak. Aynı zamanda parkın içinde değişik renk kümeleri olacak. 11 ayrı su grubunun bulunduğu fıskiye grupları olacak, havuzlar dizisi olacak”.
-KUZEY ANKARA’DA MUHTEŞEM CAMİ VE KÜLLİYE-
Kuzey Ankara’da hafriyatı yapılan toplam 129 milyon TL’ye ihalesi yapılan, 5 bin kişilik konferans salonu bulunan camii tamamlandığında 130 bin metrekare kapalı alanda Cumhuriyet tarihinin en görkemli camii ve külliyesi olacağını görüntüler eşliğinde anlatan Başkan Gökçek, “ Mimarı Öner Tokcan hocamız. Kendisine Ankara’nın Mimarı ünvanını verdik, çok sayıda projemizim mimarı şimdi de bu caminin mimarı, gerçekten mükemmel oldu, iftihar edilecek bir eseri oldu. 9 bin kişilik bir camii olacak. 1500 kişilik bir yemek alanı olacak. 2 yıl 4 ay sonra bu eseri Ankara kazanmış olacak” dedi.
-HACIBAYRAM VE GÜVERCİN SOKAK
Hacıbayram ve Güvercin Sokak’ta yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Gökçek şunları söyledi : “Hacıbayram’da binalar baştan aşağı restorasyonla yenilendi, aslına uygun bire bir muhafaza edilerek restorasyonla onarıldı. Bilfiil kullanılıyor. Biz Belediye olarak buraları kamulaştırdıktan sonra vatandaşa 30 yıllığına üst hakkı ile ihale ettik. 30 yıl sonra o mal tekrar bizim oluyor. Restorasyonla Güvercin Sokak’ta dükkanlar büyük değer kazandı. Hacıbayram’la birlikte 5 sokak yenilendi. Hükümet Caddesi’nde cephe yenilemeleri yapıldı”.
-SİNCAN METROSU 11 ŞUBAT’TA AÇILACAK -
11 Şubat’ta Sayın Başbakan ve İspanya Başbakanın da katılımıyla Sincan Metrosu’nu fiilen açacaklarını müjdeleyen Başkan Gökçek, “Çayyolu Metrosu da Şubat ayının sonu veya Mart ayı başlarında devreye girecek. Keçiören Metrosu da 2014 yılı içinde inşallah devreye girmiş olacak. Melih Gökçek metro yapmadı diyenler var, eğer belediye imkanları ile metro yapmaya karar vermiş olsaydık 10 km.lik bir hattı şimdiye kadar bitirmiştik. Ama 44 km.lik metroyu da yapma şansımız kalmazdı, çünkü belediyenin gücü ancak buraya kadardı, ben bir noktada Ankaralılar adına uyanıklık yaptım, dedim ki ben bu 44 km.lik metroya başlayayım metro her halükarda Başbakanımız tarafından bitirilecek, Hükümet’in bunu yarım bırakacak hali yoktu, Başbakanımıza nazlandık, Başbakanımız da Ulaştırma Bakanına talimat verdi ‘bitir’ dedi, ben de oraya devrettim, şimdi tekrar bitmiş haliyle bana devrediyorlar ben de Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak işleteceğim” diye konuştu.
-TELEFERİK ÜCRETSİZ OLACAK-
Şentepe’de yapılan teleferik çalışmasını anlatan Başkan Gökçek, “Özellikle Şentepe bölgemiz yokuşlu bir bölge, Şentepe’deki vatandaşlarımızı biz bir çırpıda metro istasyonuna atabilmek maksadıyla buraya teleferik yaptırmaya karar verdik. Teleferiğimiz 4 duraklı ve şu anda telleri bağlanmaya başladı, üç durağını, Allah kısmet ederse Mart’ın 15’inde hizmete açacağız. Bizim gayemiz toplu ulaşım ama bu arada teleferik dolu veya boş hareket edecek ve biz de ücretsiz olmasına karar verdik. Çok ciddi bir konfor katacak ulaşıma” dedi.
ANKAPARK İNŞAATI MART’TA HALKA TANITILACAK -
ANKAPARK’ın Avrupa’nın en büyük Temapark’ı olacağını söyleyen Başkan Gökçek, Ankara’da hava soğuk olduğu için kış aylarında da faaliyette olması için 100 bin metrekarelik kapalı alan yapıldığını söyledi. Dünyanın en çok oyuncağının bu parkta olacağını anlatan Başkan Gökçek, Temapark’ta dünyanın en büyük dinazorunun bulunacağını, bir dinazor ormanı, bir dinazor müzesi ve bir dinazor sinemalarının olacağını kaydetti.
Temapark’ın ikinci bölümünün Hayvanat Bahçesi olacağını belirten Başkan Gökçek, Mart başından itibaren vatandaşlar inşaatı alanını gezebileceklerini,Temapark’ın turizm açısından Ankara’nın istikbali olacağını, insanların gündüz eğlenerek, gece alışveriş yapabileceklerini söyledi.
-SAAT KULELERİ VE GİRİŞ KAPILARI
Başkentte toplam 52 dekoratif meydan saati olduğunu ve başkentin dört bir yanında yapılmaya devam edildiğini anlatan Başkan Gökçek, Ankara’nın bütün dünyada saatleri ile anılan şehir olacağını belirtti.
Başkan Gökçek, Ankara’nın 5 ayrı girişine 5 ayrı kapı yapıldığını da belirterek, 4 şeritlik yollara göre yapılan Selçuklu ve Osmanlı mimarisindeki dev yapıların Ankara’ya ayrı bir hava, estetik kazandıracağını anlattı.
-KUŞCAĞIZ AİLE YAŞAM MERKEZİ-
Keçiören’deki Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’ni de görüntüler eşliğinde anlatan Başkan Gökçek, seçimden önce fiilen açılacak olan merkeze servisler sayesinde ulaşım rahatlığı sağlanacağını belirterek, “Dünyanın en büyük Aile Yaşam Merkezi’ni Keçiören’e kazandırdık. Ayrıca etrafında 45 bin metrekarelik park var. Proje Aile Yaşam Merkezi olarak tasarlandı. Keçiörenlilere bir dev eser kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Etlik’te Osmanlı İş Merkezi’nin orada da bir Aile Yaşam Merkezi inşaatımız var, orası da seçimden sonra açılacak” dedi.

Yorumlar

Ad

abart,1,Abdulkadir Akgül,1,Abdullah Çıtlak,1,Abdurrahman Cengiz,1,abone,3,adalet nöbeti,1,Adana,3,aday,6,Adem Ceylan,1,Adem Ejder,1,adında,1,adliye,1,adres,2,afgan,1,afiş,1,agi,1,ağır kusur,1,ağız,1,Ahi,1,Ahi Köyü,1,Ahi Mahallesi,1,ahi ovası,1,Ahmet,1,Ahmet Arslan,1,ahmet çiçek,1,Ahmet Dülger,1,Ahmet Hakan,1,ahmet öztürk,1,ahmet şeref,1,ahmetdülger,1,ak parti,12,ak parti kahramankazan,1,ak parti kazan,1,Akcaören Köyü,1,akciğer,1,akçakoca kampı,1,Akdoğan,1,akıllı telefon,1,akp,1,akparti kazan,1,akşehir,1,akyurt,1,al ömrümü,1,alaaddin civan,1,Alanı,1,alanyaspor,1,alarm,1,aldın,1,ali diler,1,Ali Erbaş,1,Ali İlkutlu,1,Ali İsmail Korkmaz,1,Ali Körpe,1,Ali Sezen,1,ali solmaz,1,ali taşkoparan,1,ali tezel,1,ali yılmaz,1,alkol tüketmek,1,alman dergisi,1,Alpagut,1,Alpagut köyü,1,alparslan türkeş,1,Alt Geçit,1,alt gelir,1,alt kattaki,1,Altay 1,1,altıncı grup,3,altında,2,Altındağ,4,altındağ belediyespor,1,Altınok,1,altyapı,1,amatör,1,amber aydın,1,amber türkmen kimdir,1,ambulans,2,amma,1,anadolu bulvarı,1,anakart,1,Android,1,anfa,1,angiad,1,Anıtlar,1,ankamall,3,ankapark,2,ankara,365,ankara büyükşehir belediyesi,1,Ankara Demirspor,1,ankara haber,4,ankara haberleri,3,Ankara Hitit Motosiklet Kulübü,1,ankara itfaiyesi,1,Ankara Kalesi,2,ankara kazan,1,ankara metrosu,2,Ankara Süper Amatör Lig,2,ankara valiliği,1,ankara zabıta,1,ankara'da,1,Ankara'nın,1,ankarabüyükşehir,1,ankaragücü,15,ankarahaber,1,ankarakart,1,Ankaraspor,1,Anket,2,anma gecesi,1,annesi,1,Annesini,1,Antalya,3,Antik Tiyatro,1,antrenör,1,AOÇ,1,apple,2,araç,1,araç devir işlemleri,1,araç muayenesi,1,aradığı,1,araonya meyvesi,1,ardagan,1,Arı,1,arıcılık,1,arıcılık kursu,1,arılı kovan,1,arif asadov,1,arkadaşı,1,artvin,1,artvinliler gecesi,1,as piliç,1,asansör,1,asayiş,1,asdent,1,asfalt,1,asfalt katılım payı,1,asfalt parası,1,Asgari Geçim İndirimi,1,asgari ücret,1,askeri araç,1,aski,11,aski vezne,1,askispor,1,Aşağı Karaören Köyü,1,aşk müzik,1,aşti,3,Aşure,1,at,1,ata sanayi,1,atacak,1,Atalay,1,Atatürk,1,atatürk heykeli,1,atatürk mahallesi,5,atık,1,atık merkezi,1,Avlu,1,AVM,1,ayakkabı,1,aydın,2,aydın karabulut,1,aydın koçak,1,Aydın Mahallesi,1,Ayfer Bozkurt,2,Ayşe Nohutçu,1,aytmatov,1,azerbaycan,4,Aziz Erol,1,Azra,1,baba,2,Badem,1,bağlantı,1,bağlıca,1,bağlum,1,bağlumspor,1,Bahçelievler,1,bahçıvanların,1,bakanlık,1,bakım,3,bakliyat,2,Bakü,1,bal ligi,16,bal ligi 6. grup,9,bal ligi altıncı grup,4,bal ligi grup puan durumu,1,balık çeşitleri,1,Balıkesir,1,Banka,2,banka hesabı,1,baraj,3,barış aydın,1,bartın,1,basın toplantısı,1,basketbol,3,bastı,1,Başbakan,2,Başkan,1,başkan adayı,1,başkan ertürk,1,başkan gökçekten,1,başkent,1,başkent karete ligi,1,başlıyor,2,batar,1,batıkent,1,Batıkent Metro,1,bayrak,1,bayram,4,bayram bektaş,1,bayram yoğunluğu,1,bayramda,1,bekaret,1,bekçi,1,bekçi alımı,1,bekir ayancık,2,bekir metin,1,Belediye,5,belediye baskanlıgı,1,belediye başkan adayı,1,belediye başkanı,1,belediye meclisi,2,belediyesi,1,Belediyespor,2,belezoğlu,1,Belge,1,Belko,2,belmek,1,benzin,4,Beraberlik,1,Berkin,1,besin,1,beşiktaş,2,beyaz eşya,1,beyaz leblebi,1,Beyhan Sarı,1,Beypazarı,4,bıçak,1,bıçaklama,1,bıçaklı kavga,1,bilet,1,bilet fiyatı,2,bilim fuarı,1,bilim yuvası,1,bilimin kalbi,1,bilkent şehir hastanesi,2,bim,1,binali yıldırım,1,bir dizi,1,Birlik,1,Bitik Mahallesi,1,biziz,1,blogger,3,blogger haber sitesi,1,bmc,1,BMW,2,Bocce,3,boğulma,1,Bolu,1,bomba,2,borç,1,borç harç filmi,1,boron deterjan,1,boş tüp makaron,1,boya imalathanesi,1,Bölgesel Amatör Lig,2,börek,1,buğday,1,bulacak,1,Bulundu,2,buluştu,1,Bulvar,1,Bulvarı,1,burak,1,burak can,1,burakcan,3,burakcan cenaze,1,Burhan Kuzu,1,Bursa,1,busenur şeref,1,buzlanma,1,büfe,1,Bülent Polat,1,Bünyamin Zile,1,bütçe,2,büyük ayrıcalık,1,büyükçekmece,1,Büyükşehir,7,cam filmi,1,cami,1,can verdi,1,candan erçetin,1,Canip Karakuş,1,canlı baskül,1,canlı bomba,1,cansu dere,1,cebeci asri,1,Cebini Yakıyor,1,Celal Bayar Bulvarı,1,cenaze,1,cengiz,1,Cengiz Gevrek,1,cengiz öztürk,1,Cengiz Üçem,1,cep telefonu,4,Cepte,1,Ceren Karagöl,1,ceset,1,ceza,2,chp,1,chp kazan,1,cimşit,1,Cinayet,9,cinnet,2,cinsel taciz,1,cizre,1,congresium,1,cumali kınacı,1,cumhur ittifakı kahramankazan,2,cumhurbaşkanı,2,cumhurbaşkanı gül,1,cumhuriyet bayramı,1,çadır,1,Çağdaş Altay,1,çağla şıkel,1,Çağrısı,1,çakırlargücü,1,çalışma bakanı,1,çalışması,1,Çamlıdere,7,çanakkale,1,çankaya,3,Çankaya Belediyesi,1,çankırı,1,çanta,1,çaptığı,1,çatışma,2,çatıya,1,Çay,1,çaycı,1,çayın faydaları,1,çayırhan,1,çayyolu metrosu,1,çekiliş,2,çete,1,çevre yolu,2,çevreci mütahitlere,1,çıkar,1,çıktı,2,çıplak,8,çiçero,1,çift hat,1,çiftçi,1,çimşit,2,Çimşit Mahallesi,1,Çin,2,Çocuk,2,çocuk etkinlikleri,1,çocuk koruma evi,1,çocul işci,1,Çorba,2,çorum kuduz,1,Çoşkun Ünal,3,çöktü,1,çöp ev,1,çöp kamyonu,1,Çöpilük,1,Çubuk,3,dacia,2,Dağıtım,1,dağyaka,1,Dağyaka Mahallesi,2,damızlık,1,davanı sattın,1,Davutoğlu,1,dayak,1,Demetevler,2,demir kapı,1,denetim,5,denetim bayram,1,denetimleri,1,denetlenecek,1,denizlispor,2,depo yangını,1,deprem,2,ders başı,1,destek,4,devir,1,Devlet Bahçeli,2,devlet hastanesi,3,devlet tiyatroları,1,devri alem cafe,1,dijital depo,1,dikkat,1,Dikmen'i,1,Dilek Aktaş,1,diskalifiye,1,diş,1,diş sağlığı,2,dizi,1,doğal,1,doğal besin,1,Doğalgaz,1,doğalgaz patlaması,1,doğu ekspresi,1,doktor,1,dolandırıcı,1,dolandırıcılık,1,dolmuş,2,doluluk oranı,1,dondurma,1,doodle,1,dönemsel artış,1,döner,1,dönüşüm,1,drone,1,Durhasan Bey Türbesi,1,Durmuş Şahin,1,Dursun Şimşek,1,duster,2,dutözü mahallesi,1,Dünya,17,düşürülür,1,düzce,1,e-devlet,1,Ece Çam Yiğit,1,edildi,1,edilmeli,1,ego,3,ego haberleri,1,egzoz,1,eğitim bir sen,1,eğitim desteği,1,ek iş,1,ekipleri,1,ekmek,1,Ekonomi,23,Ekrem Zengin,1,ekstra şarj,1,elektirik kesintisi,2,elektrik,4,elektrik kesintisi,1,elektrik teknikeri,1,eleman,1,eller gücü,1,elvan mahallesi,1,Emekli,2,emekli maaş zammı,1,Emelie de Forest,1,Emily Ratajkowski,1,Emine Atasoy,1,emine toluca,1,Emirgazi Mahallesi,1,emre,1,emre kaçar,1,Emrullah,2,emrullah işler,1,Emrullah İşler,7,en ucuz pide,1,ender saraç,1,Engelli,3,engelli haftası,1,engelli öğrenci,1,engelliler haftası,1,engin aksakal,1,engin kabasakal,1,Eniştesine,1,enjektör fabrikası,1,epgis,1,eran baysal,1,Erbakan,1,Ercan Baysal,4,ercanbaysal,5,Ercüment,2,erdi,1,erdoğan,2,Erdoğan Erdoğan,1,Erhan Bal,1,erik,1,erinç pütün,1,erkek cesedi,1,erken,1,erol evgin,1,erol öztürk,1,Ertürk,1,Eryaman,1,eryaman stadı,2,esenboğa,1,esertepe parkı,1,eski,1,Eskişehir,2,eskişehir yolu,1,eskort,1,eskort kız,1,Esnaf,2,Esra Erol,1,Esrar,1,esti,1,eş,1,et fiyatı,1,etiket,1,Etimesgut,3,etkinlik,3,etme,1,etti,2,ettiği,1,Ev,1,evde,1,evde bakım,1,evde ek iş,1,evde sağlık,1,eylem,1,fabrika,1,Facebook,7,faili,1,faruk aslan,1,Faruk Çelik,1,fatih altaylı,1,fatih mahallesi,2,fatih sultan mehmet,1,faturası,1,favori,1,faydaları,5,Fazıl Köremezli,8,fazlı akkaya,1,feci,1,fedarasyonu,1,fenerbahçe,2,Fethi Yaşar,4,Fethiye Mahallesi,2,fetö,1,fırat yılmaz çakıroğlu,1,fidan,1,fidan dikimi,1,fikri ışık,1,Film,3,firma,1,fiyat,1,Fiyatı,3,fiyatları,1,florica leonida,1,fomget,1,foto,1,fuar,1,fuat erkmen,1,Fuat Sümer,1,fuhuş,2,fuhuş çetesi,2,fuhuş operasyonu,2,futbol,8,gaffur,1,galatasaray,2,Galaxy S5 'İn,1,Ganyan,1,Garip Dede Türbesi,1,gasp,1,gazan han,1,gazete kazan,1,gazetekazan,4,gazi üniversitesi,5,gaziantep,1,gaziantepspor,1,Gecekondu,1,geçici aday listesi,1,geleceğe yatırım,1,gelir,1,genç çiftçi,1,genç girişimci,1,genç kız,1,gençlerbirliği,2,gençlere,1,gençleşmek,1,Gençlik Parkı,1,genel kurmay,1,general mobile,1,Gerede,1,gezdi,1,Gezi,1,gezilecek çok yer var,1,gıda,1,gıda denetimi,2,gıyabi cenaze namazı,1,Gimat,1,Giresun,1,Girindos,1,giriş ücreti,2,giysi yardım merkezi,1,gizliliği ihlal,1,glutensiz simit,2,GM 9 Pro,2,Google,2,göbeklitepe,1,Gökçek,6,göksupark,1,Gölbaşı,2,gölbaşıspor,1,gölet,1,görev,1,görev değişiklikleri,1,güç kaynağı,1,güdül,1,Gülşen Bakır,1,gültepe,1,Günbaşı Mahallesi,1,günem,1,güneş enerjisi,1,güreş,1,Güven Oto,1,güvenç,1,Güvenç Mahallesi,1,güvenlik,1,haber,326,haber sitesi,1,haber teması,1,Hacı Bayram Veli,1,Hacı Morinyo,1,Hacılar Erciyes,1,hadi sacko,1,hafıza,1,hafta sonu,1,hakan bostan,1,hakan muhafız,1,Hakan Ünsal,1,hakiş,1,hal,1,halil eriş,1,Halil Karamanoğlu,1,halk,1,halk eğitim,2,halk ekmek,9,halk sebze,1,halk sebze ankara,1,halkavun,1,halter,1,hamdi eriş,2,hamzaoğlu,1,Hanım Lokali,1,Hanımlar Lokali,1,Hanımlar Matinesi,3,hapis cezası,1,harfiyat sahaları,1,hasan,1,hasan çamoğlu,1,Hasan Gülağaç,1,Hasan Sarıkaya,1,Hasan Yeşil,1,hasılat,1,hastane,1,hatice,1,hatice video izle,1,Hava durumu,4,Havva Uzun,1,hayal satmak,1,hayat,1,haydar baş,1,Haymanaspor,2,Hayrettin Baş,1,hayvan barınağı,1,hayvan hırsızlığı,1,hayvan pazarı,1,hayvancılık,1,Hazer Amani,1,hazırlık,1,hekimhan,1,hemşehri geceleri,1,herkezin başkanı,1,heyeti,1,hırsız,5,Hırsızlık,2,hırsızlık çetesi,1,hız limiti,1,hibe,1,hibe düve,1,Hilal Altınbilek,1,hit artırma,1,hizmete açıldı,1,hkahramankazan haberleri,2,Hoca Ahmet Yesevi,1,honor,2,honor 8A,1,Honor 8X,1,honor 9 Lite,1,HTC,1,Huawei,2,hulisi saban,1,hurda araç,2,hurdalıklar,1,husumet,1,huzur operasyonu,1,Hüseyin Erdal,1,Hüseyin Kağıt,2,hüseyin şen,1,ıgdır,1,Inge Lehmann,1,ırak,2,Irmak Canyurt,1,ısı yalıtım,1,ışıl kartalkanat,1,Işıl Kartalkanat,1,ibrahim üzülmez,1,icralık,1,iç hatlar,1,içme,1,içme suyu,1,İçören Mahallesi,1,içtaş enerji,1,iddiaa,1,iftarları,1,iğdir mahallesi,1,İğmir Mahallesi,1,ihale,1,ihracat kaybı,1,ihtiyaç kredi,1,iki genç kız,1,ikinci el,1,ikinci el araba,1,ikram,1,ilaçlama,1,ilan,1,ilçeler,4,İlçeler,5,ile,2,ilişki durumu,1,İlyas Özcan,1,İlyas Pehlivan,1,İmar,1,İmrendi Mahallesi,1,imzaladık,1,İnceğiz Mahallesi,1,indirim,6,İne Mahallesi,1,ingiltere,1,instagram,1,İnstagram,1,instark tütün,1,inşaat,1,internet,8,internet sitesi,1,intihar,5,ios,1,iphone,1,iPhone 8,1,iphone6,1,iphone7,1,iran,1,irfan koçak,1,İsa Kıyak,1,İsmail Akkaya,1,ismail can,1,istanbul,3,istanbul yolu,1,İstanbul Yolu,1,istatistik,1,istiridye mantarı,1,isviçre,1,isyan etti,1,iş,1,iş adamları,1,iş gücü kaybı,1,iş güvenliği,1,iş kazası,1,işaret dili,1,işçi,2,işçilere,1,işilanı,1,işini,1,işler,1,İşler,2,ithal kömür,1,iyi,1,iyi parti,3,İyi Parti,1,iyi parti kahramankazan,1,izle,1,izmir,1,izolatör,1,jakuzi türbini,1,Jandarma,4,japon turiste tecavüz,1,Jelana Karleusa,1,Jennifer Lopez,1,jeotermal su,1,jimnastik,1,K10000,1,kablo hırsızları,1,kaçak akaryakıt,3,kaçak av,1,kaçak bahis,1,kaçak harfiyat,1,kaçak sigara,1,kaçakçı,1,kadar,2,Kadın,1,kadın solist,1,Kadirbey Kalesi,1,Kadro,1,kaharamankazan haber,1,Kahramakazan Belediyespor,3,Kahraman,1,Kahramankazan,244,kahramankazan belediye meclisi,1,Kahramankazan Belediyesi,1,Kahramankazan Belediyespor,8,kahramankazan cinayet,1,kahramankazan gazetesi,1,Kahramankazan Haber,3,kahramankazan haberleri,21,Kahramankazan internet haber,1,kahramankazan manşet,1,Kahramankazan trafik kazası,2,Kahramankazan zabıta,1,kahvaltı festivali,1,kahve,1,kahvenin faydaları,1,kalan,1,kalarak,1,kaldırılıyor,1,Kalecik,1,kalp hastalıkları,1,kalp krizi,1,kampanya,1,kampanyası,1,kamu,2,kamyon,6,kandıra,1,kanlı bitti,1,kanlı hesaplaşma,1,kanser,4,kanser tedavisi,1,kapıda,1,kar,3,kar yağışı,1,kara,1,karakavun,1,Karalar Mahallesi,1,karapürçek,1,karekter,1,karla mücadele,2,Kars,1,karşılıyor,1,Kasım,1,kasımpaşa,1,Kavga,1,kavgası,1,Kavşak,1,kavun,3,kavun dolması,1,kavun pazarı,4,kayboldu,1,kayıp,1,kayıp kişi,1,kayıt,1,kaymakam,1,Kayseri Yolspor,1,Kaza,2,kazan,384,kazan ziraat odası,1,kazan adliye sarayı,1,kazan belediye hamamı,1,Kazan Belediye Kaplıca Hamamı,2,kazan belediye meclisi,2,Kazan Belediye Spor,1,Kazan Belediyesi,11,kazan belediyesinden,1,Kazan Belediyespor,31,kazan et avm,1,kazan et kombinası,1,kazan gazetesi,4,kazan haber,28,kazan haberleri,31,kazan halk eğitim,1,Kazan Halk Eğitim Merkezi,1,kazan hava durumu,1,kazan ismi,1,Kazan Kaplıca Hamamı,1,Kazan Kavun Pazarı,1,kazan kavunu,1,kazan lokantaları,1,kazan manşet,2,kazan meslek yüksekokulu,3,kazan müftülüğü,1,kazan müftülük,1,kazan nöbetçi eczane,1,Kazan Şehir Stadı,1,Kazan Toki,3,Kazan Zabıta,1,kazanan,1,kazanbelediyespor,10,kazandırır,1,Kazanhaber,18,kazanortaokulu,1,kazanpsor,1,kazanspor,38,Kazası,4,keçi,2,keçiören,4,Keçiören Belediyesi,1,keçiören haberleri,1,kedi gözü,1,kedi tara,1,kekik,1,kelebek su parkı,1,Kemal Kılıçdaroğlu,2,kemer,1,kemerköy,1,kenan imirzalioğlu,1,kent orkestrası,1,Kentsel,1,kentsel dönüşüm,3,kentsel yenileme,1,Keresteciler Sitesi,1,kesintisi,1,kesintisiz ulaşım,1,kıdem tazminatı,1,Kılıçlar Mahallesi,2,Kınık Mahallesi,1,kır evleri,1,kırgız,1,kırıkhanspor,1,Kırım ve Türkiye Gerçeği,1,kırmızı bülten,1,kırsal,1,kış,1,kış lastiği,1,kış şenliği,1,Kışla Mahallesi,1,kız kardeş,1,kız kavgası,1,kızılay,4,Kızılcahamam,14,kızılcahamam haber,1,Kızılcahamamspor 2,1,kızılcıhamam,1,Kızılhamam'da,1,kick boks,1,Kim Kardashian,1,kim kardasian,1,kimdir,13,kira fiyatları,1,klasik arabalar,1,klasik otomobiller,1,koca,1,Kocaeli,1,kocasını,1,komşusuna,1,konser,2,konut,1,konvoy,1,konya,1,konyada,1,kopan,1,koray yardımcı,1,koruma memuru,1,kosava,1,kot,1,kota,1,kömür,1,kömür desteği,1,köprü,2,Köprülü,1,Köşe Yazarları,5,köy,1,köy konağı,2,köy odaları,1,köyler,1,köyü,1,kredi,3,kredi kartı,1,kredi tuzağı,1,kredisini,1,Ktunnel,1,kum ocağı,1,Kumar,1,kumluca,1,Kumpınar Mahallesi,1,kura,1,kura çekimi,1,kurban kesim,1,kurban pazarı,1,kurbanlık fiyatı,1,kurbanlık fiyatları,1,kurtboğazı,1,kurtboğazı barajı,5,kurtlar vadisi,1,kurumcu köyü,1,kuşcağız,1,kutlu doğum haftası,1,kutlu tamay,1,kuzu alımı,1,kuzu göbeği mantarı,1,küba,1,künye,1,küp,1,kütüphane haftası,1,lastik tamircisi,1,limiti,1,linç,1,lizbon caddesi,1,Lokman,1,Lokman Ertürk,61,lokomotij devi,1,londra,1,LPG,2,lpg zam,1,lpgli uçak,1,maaşları,1,maç sonuçları,5,maç spnucu,1,magazin,23,magone tema,1,mağaza,1,mahalle konağı,1,mahalleler,34,mahir alay,1,mahmut ayhan,1,mahmut kubat,1,mahmut yıldırım,1,makaron,1,makaron fiyatları,1,makyajsız,1,Malatya,1,Malazgirt,1,Mamak,3,Mansur Yavaş,16,maraton koşusu,1,market,2,markopaşa,1,masaj salonu,1,maskesi,1,masraflarını,1,masterchef,1,mavi göl,1,mavi halk otobüsü,1,mavigöl,1,mazgal temizliği,1,Meclis,3,meclis üyesi,2,Mehmet Ak,5,mehmet ali akben,1,mehmet ali küçükyılmaz,1,Mehmet Bal,1,Mehmet Hacı Mustafaoğlu,1,Mehmet Kargı,1,Mehmet Kilimci,1,mehmet özhaseki,14,mehmet ünal,2,mehmet yılmaz,1,mehmet yiğiner,1,Mehmet Zülfü Selçuk,1,mehmetak,2,melih gökçek,22,Melisa,1,mercedes motorlu,1,merkez,1,Merkez Cami,1,mertcan güder,1,Merve Korkmaz,1,mesire alanı,2,Meslek Yüksek Okulu,1,mesut akgül,1,meteroloji,1,metin söğüt,1,metro,1,mevlid,1,Mevlüt Karakaya,2,mevsimlik,1,mezarlık,1,mhp,3,millet ittifakı,1,millet kıraathanesi,1,milli eğitim bakanlığı,1,milyon,1,mim mühendislik,2,Mine Koçyiğit,1,minik trafik polisleri,1,minnihanov,1,miting,3,mogan gölü,1,motorin,2,motorlu,1,motosiklet eğitimi,1,Muhammet Çakmakçı,1,Muhammet Uz,1,Muhammet Yıldırım,1,muhbir,1,Muhittin Güney,2,Muhtar,7,muhtar adayı,1,Muhtarlar,1,muhtarlık,1,muhtarlık seçimleri,1,murat duru,9,murat kurum,1,Murat Sansar,1,muslera,1,Mustafa Avcı,1,mustafa pak,1,mustafa tuna,1,Mustafa Yeşildal,1,Mustafa Zorova,1,mutfak,1,müjde,1,mürracaatları,1,mütahit,1,müze,1,Nail Kılıçarslan,1,Nallıhan,2,Nallıhanspor,1,namus cinayeti,2,narkotik,1,nasıl,2,Naz Zengin,1,Nazilli Belediyespor,1,ne,1,ne yapmalı,1,Nefes-i Renk,1,nelere,1,Neobux,1,nesrin,1,netflix,2,Nevin Gökçek,7,Nevşehirspor,1,nikah,2,nikah salonu,1,nisan,1,nohut.mercimek,1,Nokia 2,1,Nokia 8.1,1,Nostalji,3,NOSTALJİ,1,noter,1,nstagram,1,numaralar,1,nurgül yeşilçay,1,Nurullah Erdoğan,1,Odtü,3,offroad,1,ogansia,1,oğlak alımı,1,oğlunun,1,oğuzlar mahallesi,1,okmeydanı,1,okul,1,olağan üstü,1,on numara yağ,1,Operasyon,6,organize işler,2,Orhan Sezgin,1,orhaniye,1,Orhaniye Mahallesi,1,orman ve su,1,ortaköy,1,ortaokulu,1,osman açıkalın,1,Osman Koç,1,osmangazi,1,Osmaniye,1,Osmanlı,1,osmanlıspor,2,Osmansın,1,ostim,2,oto boyacı,1,oto dolandırılıcığı,1,oto hırsızları,1,otobüs,1,otobüsler ücretsiz,1,otobüsleri,1,otomatik,1,Otomobil,10,otomobilin,1,otomobiller,1,otonomi,1,otoyol,1,oukitel,1,ova çayı,1,ovaçayı,1,Oy pusulası,2,oyun parkı,1,oyuncu,1,ödeme,1,ödeyene,1,ödül,1,ödül töreni,1,ödül verdi,1,öğrenci,1,öğrenci servisi,1,Öğretmen,1,öldü,2,öldürttü,1,ölü,2,ölüm,1,ölüm sahnesi,1,ölümle,1,ömer altınay,1,Ömer Faruk Biçer,1,Ön Sipariş,1,önemli,1,Önlemler,1,önlemleri,1,Örencik Mahallesi,1,ösym,1,ötv,1,özdemir turgut,1,özel çağrı okulları,1,özel halk otobüsü,1,özellik,1,Özen Vinç,1,Özgür Akkaya,1,panayır,1,pancar,1,pantolondan,1,paok,1,papatya çayı,1,para,1,para biriktirmek,1,para kazanmak,4,park,2,parmak izi,1,Partisi,1,Paşa Sümer,1,paşa sümer kimdir,1,Payas,1,payas belediyespor,1,Peçenek Mahallesi,1,personel,1,personel alımı,3,Pharrel Williams,1,Pınar Dilşeker,1,pickup,1,pide,1,piknik,1,piknik alanı,2,pil,1,Pirim,2,pirinç,2,piston operasyonu,1,pkk,1,plaj,1,playboy,1,playof,1,playstation,1,Polatlı,3,polatlıspor,1,Polis,2,polis memuru,1,polis şehit,1,Pompalı,1,pompalı tüfek,3,porno,1,porno sitesi,1,poz,1,produksiyon,1,proje,1,Projesi,1,propolis,1,ptt kargo,1,puan durumu,10,Pursaklar,3,Pursaklar Belediyespor,1,Qerb Üniversitesi,1,ramazan,3,ramazan bayramı,1,ramazan koçak,1,ramazan şenlikleri,1,random,1,raylı sitem,1,Recep Tayyip Erdoğan,1,Reklam,1,Rekor,1,Remzi Kürşat Öztürk,1,rezervasyon telefonu,1,Rıza Gezer,2,rıza kayaalp,1,riff,1,rihanna,1,robot,1,robots.txt dosyası,1,rögar kapağı,1,Rus,1,Rustam Minnihanov,2,Rusya,4,rusya kazan,1,rüştü reçber,1,rüzgarı,1,rüzgarlı,1,Saadet,1,saadet partisi,1,Safiye Soyman,1,sağlığa,1,sağlık,18,sağlık merkezi,1,sahte içki,1,sahte para,1,sakallı kadın,1,SAL,1,Sal Ligi,1,Saldırı,2,saleb,1,salebin faydaları,1,salı pazarı,1,Salih Hüseyin Parça,1,Salih Kapusuz,1,Samsung,2,Samsung Galaxy S7,1,samsunspor,1,sancak caddesi,1,sancar,1,Sancar Mahallesi,1,sandal,1,sandık müşatitleri,1,sapık,1,saray,6,Saray Mahallesi,2,sarı dayı,2,Sarıayak,1,Sarıayak Mahallesi,1,sarıkaya,1,Sarılar Mahallesi,1,sarıyer,1,sarj,2,Satı Kadın,4,Satı Kadın Müzesi,1,satılık,1,satılık uçak,1,satır,1,satış,3,savaş,1,savunma sanayi,2,sayısal loto,1,seçim,3,seçim bildirgesi,1,Seçim Bürosu,2,seçim çalışması,1,seçim sonucları,1,seçim sonucu,1,seçim sonuçları,2,seçimin iptali,1,seçme,1,sedat ergün,1,Sedat Kubat,1,sedef kılıçarslan,1,Sefer,1,seks,1,seks işçisi,1,sel felaketi,1,sel mağduru,1,selahattin civan,1,selfie,1,semerkandi,1,sentetik uyuşturucu,1,Serdal Gün,1,Sergi,3,sergisi,1,serhat oğuz,20,serhat oğuz haberleri,1,Serkan Arslan,1,serkan sarıkaya,1,sertikası,1,Servahdi Alıcı,1,servis araçları,1,sesli arama,1,Sevda Atar,1,sevdi,1,sex,1,sezon,1,shauna sexton,1,sıhhiye,1,sıla,2,sınav ücreti,1,sınav yöntemi,1,sınavı,1,sınır,1,sigorta,1,sigorta pirimi,1,silahlı saldırı,1,simge kapıları,1,simit camekanı,2,Sincan,6,Sincan Belediyesi,1,sincan belediyespor,2,sinema,2,sinop,1,sistem,1,site,1,siteler,1,Siyaset,50,siyasi partiler,1,skoda,1,soba satış,1,soda külü,1,soğucak,1,Soğucak Mahallesi,1,soğulcak,1,sokak hayvanları,2,solucan gübresi,1,son dakika,1,son dakika enerji,1,son dakika kazan,4,son dakika spor,1,sona,1,sondaj,1,Sondakika,4,sondakikakazan,2,sondakikazan,1,Soner Sucu,1,songül gözel,1,sonu,1,sopalı,1,sorgunspor,1,sos,2,sosyal denge tazminatı,1,sosyal yardım,1,Soygun,1,sözleşme,1,sözleşmeli öğretmen,1,spirulina faydaları,1,spor,176,spor fabrikası,1,spor kompleksi,1,spor salonu,1,stajer mühendis,1,stoch,1,su,4,su kesintisi,1,su saati,1,su seviyesi,1,sucuklu yumurta,1,suriyeli,1,suriyeli kavga,1,suriyeliler,1,survivor,2,susuz,1,suyu,1,süleyman demirel,1,Süleyman Küçüktağ,1,süleyman soylu,2,süleyman terzi,1,sünnet,1,süper amatör,1,süper amatör lig,4,sürücü,1,şahika ercümen,1,Şahin Temel,2,Şalvarlı Picasso,1,şampiyon,1,Şampiyonlar Ligi,1,şantiye,1,şarj,2,şarjı bitmeyen telefon,1,Şebinkarahisar,1,şehir stadı,1,şehit,2,şehit polis,1,şeker,2,şelale,1,şemdinli,1,şenol avcı,1,Şentepe,2,şentepeliler,1,Şereflikoçhisar,1,şevkat evi,1,şöför,1,tabela 82,1,Taciz,3,taekwondo,1,tai,2,takarak,1,takip,1,taksim,1,taksit,1,taksit sayısı,1,Tamara Ignjic,1,tamer tuna,1,tamir,1,tamirat,1,tandoğan çarşısı,1,tanju çolak,1,tansiyon,1,tanzim satış,5,tanzim satış ankara,1,Taptuk Emre Hazretleri,1,tapu,2,tarafik kazası,1,tarafsız bölge,1,tarım,1,tarımsal destek,1,Tarih,1,tarihi eser,2,tarlasını,1,tasarruf,1,Taşeron,1,taşıtlar,1,taşlı,1,tatar,1,tataristan,5,tataristan sanat gecesi,1,tatil,2,tavan fiyat,1,tavsiye,1,Tayfun Soydemir,2,tayfun soydemir kimdir,1,taze kan,1,taziye evi,1,tazminat,1,tecavüz,12,tecavüze yeltendi,1,tedavi,1,tefrişat,1,tehdit,1,Tekin Erol,1,Tekirdağ,1,tekke,1,Tekke Mahallesi,1,teklif,1,teknik direktör,1,Teknoloji,38,teknopark,1,tekstil,1,teleferiği,1,teleferik hattı,1,Telefon,3,teli,1,tema park,1,temel atma,2,temizliği,1,temizlik,2,termal hamam,2,termal otel,1,termal suyun faydaları,1,termal tesisleri,1,teskomb,1,Teşrek,1,tıkla kazan,1,Tır,2,tır kazası,1,tırmanma şampiyonası,1,tohum desteği,1,toki,7,toki kazan,2,toplama,1,toprak,1,Trafik,5,trafik cezası,1,trafik kazası,14,trafik polisleri,1,trafika kazası,1,trafikkazası,1,Transfer,2,trenin,1,tsk,1,tuğba ekinci,1,Tuğçe Aral,1,Tuğçe Boynueğri,1,Tuğçe Gendigelen,1,Tuğçe Kazaz,1,TUĞRA,1,Tuncer Kaplan,1,turabi,1,tural mammadov,2,Turan Karaaslan,1,Turgay,1,Turgay Atalay,1,turizm,1,turnuva,1,tusaş,1,tutuklama,1,tuzlu su,1,tübitak,2,tüfek,1,Tüketicilerin,1,türbe,2,türbin,1,Türk Filmleri Haftası,1,Türk Mühendisler,1,türk telekom,1,türkiye,37,türkiye fiyatı,1,türkiye kupası,1,türkiye şampiyonası,2,türkiyenin en iyi kaleci,1,tütün fiyatları,1,twitter,2,ucuz otomobil,1,uçak,1,Uçarı,1,Uçarı Mahallesi,1,UEFA,1,ufuk kılıç,1,uğur yılmaz,1,Ukrayna,1,ulaşım,1,ulaştırma bakanlığı,1,ulucanlar cezaevi,1,uludağ,1,ulus,2,ulus hali,1,ulus meydanı,1,Uluslararası Kalite Ödülü,1,umut koltuk,1,ural,1,uyarı,2,uygulama,1,Uyuşturucu,4,uyuşturucu kazan,1,uyuşturucu operasyonu,4,uyuşturucu satıcıları,2,uyuşturucu taciri,1,ücret,2,ücretli poşet,1,Ücretsiz,2,ücretsiz film izle,1,ücretsiz internet,3,üç,1,üç dönem,1,Ümit Ertürk,2,ütücü kız izle,1,üye,1,Üyeleri,1,üyelik,1,Üyesi,1,Vahdettin Sofu,1,Vasip Şahin,1,vatandaşların,1,veda,2,Vedat Üçpınar,1,Vefa Peçenek,1,Vefat,2,verecek,1,vergisi,1,Veysel Beyru,1,Veysel Eroğlu,1,Veysel Tiryaki,2,video,18,vivo,1,vlerine,1,vodafone arena,1,Voleybol,11,volkan demirel,1,volksder,1,vosvos parkı,1,whatsapp,4,Wonderland Eurasia,5,X4,1,yaban mersini,1,Yabanabad Termal Tesisleri,1,yakacık,1,yakalandı,1,yaktı,1,yakup iyiol,1,Yakup Odabaşı,1,yakupderviş,1,Yakupderviş Mahallesi,1,Yalçın Topçu,1,yalova,1,yan,1,yangın,17,yanıkköy,1,yankesici,1,yapılandırma,1,yapıyor,1,yaralandı,1,yaralı,3,yaralı şahin,1,Yardım,2,yardım eli,1,yardım kolisi,1,yardın kolisi,1,yarın,1,Yasa,1,Yasak,2,yassıören,1,Yassıören Mahallesi,1,Yaşar Yıldırım,4,yaşlı,3,yaşlı kart,2,yaşlılara,1,yatırım,3,yatırımcı,1,yattı,1,yavaş,2,yayalar,1,Yayalar Mahallesi,2,yaz kampı,1,yazarlar,17,Yazıbeyli Köyü,1,yazıbeyli mahallesi,1,yeni,1,Yeni Altındağ Belediyespor,1,yeni hastane,1,yeni kazan,1,yeni kırşehirspor,1,yeni özellik,1,yeni terminal binası,1,yeni uygulama,1,yeni yol,1,yenikazan,2,yeniköy,1,yenileniyor,1,Yenimahalle,6,yenimahalle belediyespor,1,yerel,7,yerel seçim,1,yeşil,1,yeşil kırşehirspor,3,yetiş,1,yetki,1,yevmiye,1,Yıkım,1,Yıl,1,yıldırım beyazıt ortaokulu,1,Yıldız Tilbe,2,Yılgınderesi,1,yıllarca,1,yılmaz çelik hasır,1,yine,1,yiyecek,1,yks,1,yoğun kar yağışı,1,yolcu,1,yolunda,1,Yorgo Seitaridis,1,youth ankara,1,youtube,2,youtuber,1,yozgat,1,yozgatspor,2,YSK,1,Yunus,1,yusuf koç,1,yusuf pazar,1,Yusuf Sezgin,3,yusufeli,3,yusufsezgin,1,yücel idiz,1,yüksel aslan,1,yüzme havuzu,3,Zabıta,4,zahide,1,zam,7,Zehra Coşkunsu,1,Zehra Zümrüt Selçuk,1,Zeliha Barut,1,zeyfiye toraman,1,zihinsel engelliler,1,ziraat odası,1,ziya selçuk,2,Zonguldak,1,zübeyir dıraz,1,Züleyha,1,
ltr
item
GAZETEKAZAN: GÖKÇEK'TEN MANSUR YAVAŞ'A SERT TEPKİ
GÖKÇEK'TEN MANSUR YAVAŞ'A SERT TEPKİ
http://1.bp.blogspot.com/-bz3NygjEyQI/UvDZoi7UXFI/AAAAAAAAIZo/62hXiOZ_QYk/s1600/Baskan_0383.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-bz3NygjEyQI/UvDZoi7UXFI/AAAAAAAAIZo/62hXiOZ_QYk/s72-c/Baskan_0383.jpg
GAZETEKAZAN
https://www.gazetekazan.com/2014/02/gokcekten-mansur-yavasa-sert-tepki.html
https://www.gazetekazan.com/
https://www.gazetekazan.com/
https://www.gazetekazan.com/2014/02/gokcekten-mansur-yavasa-sert-tepki.html
true
3312261257602061915
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Tümünü gör Devamı Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All Benzer yayınlar LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy